Wpis z mikrobloga

Mój znajomy dostał prawko uk ale nie zdążył odebrać dowodu osobistego polskiego który wysłał do dvla(przyszło awizo ale nie nie miał jak odebrać) . Gdzie dzwonić i pytać albo gdzie szukać dowodu?
#uk #londyn
  • 11
@CzapkaG: Jak mu odesla i odbierze to niech robi od razu paszport.Kiedys mialem taka sytuacje.Nie mialem paszportu a jedynie dowod.Dowod w slabym stanie a polecialem do Polski na swieta.Przed powrotem dowod mi pekl nie w calosci ale pekl.Na lotnisku zawrocili.Zostal sindbad.W calais francuz puscil.Angol polamal na pol.Do tej pory nie wiem dlaczego mnie wpuscil na prom.
@Tom-Pol87: Mialem pekniety dowod, ale przepuscili mnie na lotnisku w Szczecinie. Na Stansted wzieli mnie na strone, sprawdzili legitnosc dowodu, porownali z polskim prawkiem i wpuscili. Zaznaczyli, ze drugi raz nie wpuszcza. Wtedy lecialem tylko na kilka dni. Moze dlatego wpuscili bo mialem bilet powrotny.
@tomzab: Ja mialem pekniety na pol.Taka krecha tylko nie do konca.Kawalek 3cm trzymal go przy zyciu.No ale angol go polamal.Spytal sie z usmiechem co teraz?No jak to co?W Londynie wyrobie paszport.Puscil.

Z ta sytuacja w Polsce.Nie puscili mnie z Modlina.Kumpla tak samo potraktowali.On mi doradzil zeby ryzykowac sindbadem.Olal bym sprawe ,gdyby nie praca.