Wpis z mikrobloga

Postanowiłem sobie ostatnio, że chętnie nauczę się grać na jakimś nowym instrumencie i chcę spróbować gry na gitarze basowej. Czy macie może jakieś wskazówki na co uważać na początku - wybór instrumentu (dobre marki na start), nauka?
Z instrumentów strunowych to ogarniam gitarę w średnio zaawansowanym stopniu i jakieś tam ukulele.
#gitarabasowa #muzyka #kiciochpyta #bas
  • 17
  • Odpowiedz
  • 2
@LaLiLuLeLo ja jestem złym basistą i jest wspaniale dziku więc idź w to. Kup se książke

gitara basowa jak grać


I rób co ci każą. A tak wogle to chcesz grać z kimś czy sam
  • Odpowiedz
@LaLiLuLeLo Jeśli chcesz jakieś konkrety, coś Ci doradzić itd. to możesz zawsze pisać do mnie na PW Co do gitary na początek to wszystko zależy od Twojego budżetu. Skoro grasz na gitarze to wiesz jak to jest z wyborem gitar. Im więcej kasy tym lepsza kupisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak na początek myślę że za jakieś 600zl można wyrwać coś fajnego. Nie wydasz za dużo, a bas
  • Odpowiedz
  • 0
@LaLiLuLeLo no to mówię pod pokłady sobie graj jakieś improwizacje #!$%@? muje. Tylko się naucz jakie dźwięki koło siebie ładnie brzmią (skale takir cuda) i sobie możesz grać. Ale prawda jest taka że dopro w zespole gitara basowa ma swoje miejsce chyba że chcesz byc jakimś wirtuozem solowym czy co
  • Odpowiedz
@Faiko: Pewnie jak z obecnym elektrykiem, pykałbym sobie do jakichś tam podkładów. Dzięki, obczaję tą książkę.

@Kubul: w.w. elektryka najprawdopodobniej sprzedam w najbliższym czasie więc byłby na nią fundusze. Piecyk mam. Obczaję na necie co i jak i w razie wątpliwości będę pisał. Na razie się zastanawiam z jakiej strony to ugryźć by nie popełnić tego samego błędu co kiedyś z gitarą (czyli zaczęcie od wklepywania "Nazwa Piosenki - gutar
  • Odpowiedz
  • 0
@LaLiLuLeLo o to to, zajebiste rzeczy, muzyka to z Ciebie nie zrobi ale będziesz wiedział co i jak.

Ja np. po grze na zwykłej gitarze przerzuciłem się na bas i nic #!$%@? się nie uczyłem xD tylko korzystałem z tych skal które znałem z gitary. No i to wystarczyło by grać w duecie z gitarzystą xD
  • Odpowiedz
@LaLiLuLeLo Akurat piec od elektryka nie będzie się za bardzo nadawał. Co do nauki to nie ma jednej słusznej drogi. Uczenie się wybranych piosenek wcale nie jest takie zle jak się wydaje. Oczywiście podstawy teorii muzyki się przydają, ale na pewno nie są niezbędne do dobrej gry
  • Odpowiedz
@Kubul: Hmm, to ten piec najwyżej też sprzedam. Wiem gdzie u mnie w mieście znajduje się komis z instrumentami, mają parę wystawionych właśnie gitar basowych, też się rozejrzę. Dzięki za wskazówki
  • Odpowiedz
@LaLiLuLeLo: Z używanymi gitarami jest loteria, sam ostatnio we Wrocku dla znajomej obczajałem basówki używane i wyszło, że za te same pieniądze (~600-700 zł) raz trafiasz w sumie świetne wiosło, raz trafiasz kompletny paździerz, do którego trzeba dokładać. Nie ma więc reguły i najlepiej sprawdzić samemu (albo kupić nowe). Nie takim złym zakupem, jeżeli nie planujesz związać swojej przyszłości z gitarą basową, są na przykład sprzedawane za dobre pieniądze w thomann.de
  • Odpowiedz
@LaLiLuLeLo: Japońskie kopie fendera są spoko. Przy zakupie trzeba zwracać uwagę na aparat gry (czy progi są dobrze zamocowane, czy gryf jest prosty) i na jakość przystawek. W tej półce cenowej te dwie rzeczy powinny wystarczyć. Gitara basowa jest specyficzna. Żeby "jakoś" grać wystarczy bardzo mało. Za to, żeby być średnim czy nawet dobrym basistą to trzeba wielu lat, wyczucia rytmiki, ucha i teorii.

  • Odpowiedz