Wpis z mikrobloga

Siostra założyła firmę. Firma potrzebuje strony www. Siostra nie chce płacić za stronę więc ją robi brat. Problem taki, że brat od 10 lat chyba strony nie robił. Ale stwierdził, że strona-wizytówka (oferta/cennik/kontakt/o firmie) z szablonu na Joomli to nie jakaś wyższa szkoła jazdy.

Ale znalezienie dobrej oferty za domenę i hosting to już masakra. Od dwóch godzin przeglądam oferty i co sprawdzam opinie o firmie to zawsze coś nie tak.

Myślę o linuxpl.com. Jest coś lepszego?
Warunki: po taniości, ruch nie będzie wielki, ma działać i się nie sypać.

#hosting #www #joomla
  • 13
Już spieszę z wyjaśnieniem czemu gowno było. Miałem.non stop problemy z wirusami na stronie. Jakieś nieaktualizowane wtyczki itd i strony padały często, teraz jakoś nie pilnuje aktualizacji i ani jednej takie sytuacji nie bylo
@sierzchula: Prawda to. Ale mi się przyda przypomnieć co i jak. No i jak będzie się coś na stronie zmieniać w ofercie/cenniku/zdjęciach to sama sobie zmieni i mi głowy zawracać nie będzie:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Astyr: @sierzchula: ja zazwyczaj dostosuję jakiegoś bootstrapa pod www i hostuje na Azure Storage, koszt to jakieś zwrotne 30 centów miesięcznie dla strony sporadycznie odwiedzanej (rośnie wraz z użyciem) . A jak chce się pokusić o pseudo backend to mam Azure functions i jquery client-side . (np formularz kontaktowy etc)
@Astyr: linuxpl i wszystko co jest od H88 omija się. Domena w OVH.
Serwer jak ma być tanio i dobrze to w sumie seohost.pl lub unixstorm.org
ewentualnie poczytaj opinie o tych wymienionych przez JacaGlaca, Koliat być może i dobrze radzi, ale nie wiem czy nie za dużo zabawy z tym.

JA tam bym klasycznie robił na Wordpressie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Astyr, jeśli poszukujesz hostingu wraz z domeną, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Do każdego pakietu hostingowego otrzymasz domenę .PL na rok gratis (tutaj ceny późniejszych przedłużeń + inne extra bonusy (Kaspersky na 2 komputery na 90 dni, 100 różnych aplikacji, kreator stron itp.).

Oczywiście na początek 14 dni na testy, a jeśli zdecydujesz się na wykupienie usługi, to do wykorzystania kupon rabatowy FH50, który daje