Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czytając ostatnio drugą książkę tak zachwalanego Murakamiego w moim życiu zaczynam dochodzić do wniosku, że facet ma jakieś spore odchyły na punkcie seksu. W 1Q84 dzieci, w Norwegian Wood seks lesbijski między nastolatką i starszą kobietą, pełno dialogów o masturbacji, dziewczyna prosi kolegę żeby o niej myślał, kiedy to będzie robił...
Ja może jestem jakiś dziwny, ale nie lubię wtykania seksu na siłę, a u niego tak to wygląda. Niby uzasadnia to fabularnie, ale dalej pozostaje uczucie, że tę fabułę konstruuje tak tylko po to, żeby sobie poopisywać różne rzeczy.
#murakami #ksiazki
  • 15
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lena93: no właśnie coś takiego, niby świetny autor, wszyscy lubią jego książki, ale... Ale za co? Bo mi czytanie czegoś takiego raczej nie sprawia przyjemności ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@frogi16: moja osobista teoria jest taka, że promują to ludzie, którzy chcą się wylansować na czytaniu "niemainstreamowej" literatury. bo to takie ambitne, takie nieoczywiste, plebs nie pojmie wybitności takich dzieł.
  • Odpowiedz
@frogi16: o, jak chciałbyś ciekawą książkę, w której można się poprzyglądać dziwacznej psychice bohatera (niby bym coś chciał, ale nie wiem co, na pewno byłbym wybitny gdybym coś zrobił, ale mi się nie chce. chciałbym poślubić tę kobietę, ale tylko wtedy, kiedy ona nie chce. bo jak ona chce to już mam wątpliwości, bo nigdy nie chciałem utknąć w małżeństwie. ale uchowaj boże, żeby tamta wyszła za innego!) to polecam
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lena93: rzucę okiem, może być ciekawe. Ogółem czytam sporo literatury, często klasyki, ale czasem mam wrażenie, że im bardziej "w górę" idę tym te książki są gorsze, coraz mniej wnoszą.
  • Odpowiedz
@frogi16: paradoks ucieczki od trendu. popularyzujemy niemodne rzeczy i w efekcie stają się modne. dlatego nigdy nie zgadzam się w komentarzach na Youtube pod filmikami z mało znaną muzyką, że "czemu to w radiu nie leci?"
  • Odpowiedz
@frogi16 @Lena93 nie wiem, może się nie znam, czemu są takie wjazdy na murakamiego. Tematy seksu są zawsze tymi co rzucają się w oczy w książkach, a wyciagnięcie z nich dewiacyjnych wątków jak miłość między kobietami czy między ludźmi w różnym wieku nie jest już czymś aż tak szokującym. Czy jest to robione na siłę? Może... ale to już chyba subiektywne zdanie.

Mi się dobrze czyta Murakakiego, pisze zwięźle, dobrze
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zielony92: nie odnoszę się tutaj do opinii o Murakamim, bo ich nie znam, po prostu słyszałem z kilku źródeł zachwyty i sprawdziłem ich źródło. Same powieści są ciekawe, wciągające, ale ten seks ciągle wychodzi na pierwszy plan. Ciągle, nieustannie. Z książek, które ja czytałem, szczególnie widać to w Norwegian Wood, tutaj po kilku pierwszych rozdziałach dalej nie ma już ani jednego dłuższego fragmentu bez rozmów bohaterów o masturbacji, czy opisów
  • Odpowiedz
@frogi16 Norwegian Wood w sumie to taka książka dla młodych dziewczyn, największy rozgłos zyskała, choć nie wiem czemu (może przez film, choć najpierw był fejm). Polecam Ptaka Nakręcacza i 1Q84 z tych większych powieści, a Na południe od granicy... oraz przygoda z owcą jak wolisz krótsze. Choć pewnie po pierwszym złym wrażeniu nie chce się sięgać.

Jak coś to mogę pożyczyć :P (pic rel). Cholera, gdzieś Na północ... zniknęła, także bez
zielony92 - @frogi16 Norwegian Wood w sumie to taka książka dla młodych dziewczyn, na...

źródło: comment_ZZscP3Qut3bzzslR9IbIK9BRVX9J5Qzm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz