Wpis z mikrobloga

Nowe MiuiPro 8.6.21 wydane!

Changelog:
- aktualizacja do MIUI 10
- poprawki tłumaczeń, poprawek MiuiPro, Sklepu Play
- naprawy krytycznych błędów wychwyconych w czasie testów

Nowe funkcje od MiuiPro:
- zmiana widoku zegara na ekranie blokady (wertykalny/horyzontalny)
- możliwość zmiany ilości przełączników (w jednej linii bądź we wszystkich)
- wprowadzenie aktualizacji OTA (dla zarejestrowanych użytkowników)

Zmiany od Xiaomi:
- aktualizacja do MIUI 10
- nowy wygląd paska powiadomień, kosmetyczne zmiany w aplikacjach
- ekran główny nie zmienił się wcale
- tryb portretowy (Mi AI) w przednim i tylnym aparacie dla większości urządzeń Xiaomi
- nowe pełnoekranowe gesty
- nowe dźwięki (natury)
- ...i poprawki "pod maską" - kto chce, ten znajdzie pełną listę ;-)

Update MiuiPro z MIUI 9 na MIUI 10 bez wipe jest niemożliwy. Występuje wiele błędów systemu przy takiej operacji. Wykonaj kopię MIUI bądź w Titanium Backup/innym programie i przywróć ją po instalacji (bez aplikacji systemowych).
W przypadku przechodzenia z MIUI 9 (MiuiPro) na MiuiPro 10 konieczne jest wykonanie:
- factory reset
- instalacji MiuiPro na MIUI 10
- reboot system
- przywrócenia kopii z MIUI 9 jeśli taką posiadasz (nieobowiązkowe, aczkolwiek jeśli nie chcesz konfigurować apek ponownie - wskazane)

Update dostępny na urządzenia #mi5 #mi6 #minote2 #mimix #mimix2 #mimix2s #redminote5
Oficjalne MiuiPro na Redmi S2, Mi 8 i Mi8 SE nie będzie wydawane, póki nie przejdzie testów w MiuiPro. Ekipa nie posiada wszystkich urządzeń mających MIUI 10 i poszukuje testerów. Jeśli masz takowe urządzenie, czas i chęci, możesz sprawdzić nasze buildy przed ich publikacją - napisz na Telegramie (info poniżej) ;)

Wszelkie problemy z tłumaczeniem bądź bugi? Pisz do mnie na PW, w tagu #miuipro albo na Telegramie: https://t.me/kacskrz
ROMy do pobrania ze strony http://miuipro.by/roms - po rejestracji także z Google Drive.

MiuiPro na Androidzie Oreo nie posiada wbudowanego Magiska. Jeśli go potrzebujesz, wgraj go ręcznie, wybierając paczkę w TWRP.

Instrukcja instalacji MIUI 10 po raz pierwszy (przechodzenie z Globala):
- instalacja TWRP
- wipe > format data
- jeśli błąd - reboot do recovery i ponowny format data
- reboot > recovery
- instalacja ROMu
- reboot system

Różnice między Xiaomi.eu a MiuiPro:
- troszkę inne tłumaczenie (moje ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- wbudowany root (oprócz Androida 8, gdzie trzeba go na razie doinstalować ręcznie)
- rozszerzone menu restartu (do fastboot/recovery)
- usunięta domyślna aplikacja Pogody, zastąpiona przez Weather M8
- zainstalowany busybox
- domyślna klawiatura to Xperia
- możliwość ukrywania ikon aplikacji na pulpicie, czego miuipolska nie posiada,
- możliwość ukrycia zbędnych ikon na pasku statusu,
- możliwość używania gestów w każdym miejscu interfejsu, ogrom możliwości ich konfiguracji,
- możliwość ustawiania animacji, czasu ich trwania etc.,
- niestety brak obracania w aplikacji SMS,
- niestety brak apki z tapetami ekranu blokady (miuipro ją zmodyfikowało, link bezpośredni: https://files.miuipro.by/apk/FashionGallery.apk ) - nie wiem czy teraz aktualne
- większy wybór siatki ikon,
- inny wygląd instalatora apek (bardziej zbliżony do china)
- w pełni przetłumaczona aplikacja Motywy (z polskimi info o motywach i tłumaczeniem online)
- i więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) pełna lista tutaj https://miuipro.by/obnovleniya-miuipro-8-6-21-v-10-opublikovanyi/

#xiaomi #miui #miuipro
  • 14
@misiek735: to super, bardzo się cieszę, że przypadło do gustu :)

Mam pytanie - w aplikacji Muzyka w ustawieniach jest nieprzetłumaczona opcja "Auto Enter Nowplaying" - mógłbyś sprawdzić, co ona robi? Chcę ją przetłumaczyć, ale nie wiem, za co ona odpowiada, a sprawdzić nie mogę - Redmi 4A nie ma MIUI 10 jeszcze, a zainstalowanie apki z apkmirror i wejście w ustawienia zaawansowane wywołuje FC ;-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Orjon_MIUI: wybacz ze wcześniej nie napisałem, oststnio zdrowie mi nie dopisuje.

Znalazłem tą funkcję i dobre 30 min starałem się zrozumieć do czego ona służy. Nie widzę żadnej różnicy w pracy odtwarzacza zarówno jak jest opcja włączona i wyłączona.

Generalnie jak wpisałem w Google "now playing feature" to mi wyskoczyło info odnośnie pikseli i wykrywania plików muzycznych (coś jak shazam).
Ta apka ma taką funkcję, nazywa się ACRCloud, ale nie jestem
Od modelu Red rice 1s jadę na miuipolska.pl.
O miuipro dowiedzialem sie tydzien temu.
Jak miuipro wypada w zestawieniu ze wspomnianym? Szybkosc/bateria/stabilnosc? Aktualnie mi note 2 wersja 6/128