Wpis z mikrobloga

@GuziQ: akurat mirkuję z jednej. xD Jaki zakres cen Cię interesuje i w jakiej lokalizacji? Fajna/tania jest O Modesto, kawałek dalej masz Vila Adentro. Ja lubię Chefe Branco, bo mają smaczne ryby (szczególnie stek z tuńczyka i bacalhau) i nie są zbyt zatłoczeni popołudniem.
  • Odpowiedz
@polik95: niestety przylatuję co jakiś czas jak się trafi tani lot. Lepiej pracować z widokiem na Atlantyk, popijając Caipirinhę niż żrąc pańskie skórki w Warszawie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zastanawiam się powoli nad jakimś dłuższym pobytem, ale póki co stanowczo za słabo znam portugalski.
  • Odpowiedz
@boryss o to mam podobnie ale z Porto ( ) tez planuje za jakis czas tam zamieszkac, ale nie pracuje zdalnie wiec u mnie akurat z tym lipa bedzie :v
  • Odpowiedz
@polik95: Na stałe to raczej nie w Faro. Jestem w Algarve trzeci raz i gdybym miał się jeszcze raz wybrać na tydzień czy dwa, to chyba bym się zanudził. Przejechałbym się może jeszcze kajakiem po Ria Formosa czy może śmignął po grotach w Lagos, ale tak to chyba już nie wrócę. Chyba, że pociągiem na pół dnia poplażować. xD Tak to zdecydowanie wolę Lizbonę, a sam wynajem nie jest jakiś szczególnie
  • Odpowiedz
@boryss byłem w Porto dwukrotnie za każdym razem coraz bardziej mi się podoba. Spokojniejsze niż Lizbona, ludzie też bardzo super. Spoko komunikacja, ciul że mają chyha 6 lini metra i każda praktycznie taką samą trase ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem byłem w Porto i Lizbonie Porto tak mi się spodobało, ze chyba zakochałem się w tym mieście. Piękne stare miasto, mosty, atlantyk, niezapomne jak pod koniec października
  • Odpowiedz
@polik95: To pojedź tam jeszcze w okolicach grudnia czy stycznia i spróbuj wziąć prysznic bez śpiwora jak trafi Ci się akurat pokój w starym domku. Jak przeżyjesz, spokojnie możesz jechać na stałe. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zarówno Porto jak i Lis są bardzo ładne. Dla mnie przewagą drugiej jest otoczenie - rzut kamieniem do surferów w Ericeirze, kawałek do pięknej Sintry, w pobliżu Cascais i Estoril, a
  • Odpowiedz
@polik95: Znaczy, sama temperatura jest super i chciałbym zobaczyć 15*C w styczniu w Polsce. Jedynym problemem jest niedocieplenie wszystkiego. Nowe budynki już to w miarę ogarniają, ale jak kiedyś trafisz na taki ze starymi okiennicami - bywa masakra. Teraz w marcu zdarzyło mi się, że na dworze było 17*C o 8 rano, a w domu około 6, bo wszystko się wychłodziło.

Tak czy siak - przeprowadzaj się. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Nowe budynki już to w miarę ogarniają, ale jak kiedyś trafisz na taki ze starymi okiennicami - bywa masakra. Teraz w marcu zdarzyło mi się, że na dworze było 17C o 8 rano, a w domu około 6, bo wszystko się wychłodziło.


@boryss: tak bardzo to

@polik95: mieszkałem pół roku w Porto i ta temperatura w domach zimą i wilgotność to piździec xD ubrań nie dało się wysuszyć, nawet z
  • Odpowiedz