Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki problem w temacie - kupowanie z argentyńskiego Microsoft Store przez VPN. Ktoś jest w stanie podpowiedzieć, co jest nie tak? Z góry mówię, że jestem laikiem. Na Macu zainstalowałem NordVPN i połączyłem się z Argentyną. Mam router, z którego łączę się przez WiFi, ale na potrzeby sytuacji podłączyłem się Ethernetem do MacBooka. W Macu udostępniłem połączenie Wifi. I teraz tak - w Macu pokazuje mi IP argentyńskie, na Xboxie po podłączeniu do sieci - polskie. O co tutaj chodzi i jak to ogarnąć? :) Jak próbowałem podłączyć kablem Mac-Xbox to w ogóle nie łapał internet na konsoli.

#xboxone
  • 8
@ominius: nie wiem, czy dam radę. Jest jakaś prostsza opcja? Dodam, że mam też kompa z Windowsem, którego raz użyłem do zakupu przez VPN i mi się udało - teraz jednak przy próbie zrobienia hotspota sieć owszem jest widoczna, ale nie mogę się do niej połączyć. Może tutaj coś pogrzebać? Odinstalowanie sterowników karty sieciowej i zainstalowanie na nowo może pomóc?
@jotess: 1.) Na PC logujemy się na koncie Microsoft.
2.) Dodajemy nową formę płatności, gdzie podpinamy kartę i podajemy adres argentyński. Ja podpiąłem kartę revolut
3.) Wylogowujemy się z konta
4.) Odpalamy Xboxa i zmieniamy region na argentyna ( wystarczy tylko region - język może zostać polski.)
5.) Uruchamiamy ponownie konsolę.
6.) Zakładamy konto na https://free.nordvpn.com/
7.) Konfigurujemy router w /g instrukcji pptp albo l2tp https://nordvpn.com/pl/tutorials/ (serwer wybieramy Argentyński)
8.) Sprawdzamy