Wpis z mikrobloga

Michał Pytlik z #partiarazem kontra #patrykjaki:

KOLESIE JAKIEGO, ODCINEK 1: TOMASZ GABOR

Moi drodzy i drogie, koniec żartów. Koniec uników Jakiego na moje pytania. Skoro poseł pyta o dowody, to proszę bardzo, oto one. Udostępniajcie, niech wszyscy wiedzą.

Oto Tomasz Gabor, były sołtys miejscowości Brzezie w gminie Dobrzeń Wielki, w której znajduje się potężny zakład państwowy: Elektrownia Opole. Gabora lokalni mieszkańcy nazywają „sołtysem-celebrytą” lub „One Day Direktor”. Jest kumplem Jakiego, pomagał mu w kampanii do parlamentu.

Na przełomie marca i kwietnia 2016 zenitu sięgają protesty przeciwko powiększeniu Opola (pomysłowi Jakiego). Na ulicach są tysiące ludzi, a w Brzeziu na 144 głosujących mieszkańców za włączeniem Brzezia i elektrowni do Opola była dosłownie jedna osoba (dokładne wyniki konsultacji w komentarzu). Gabor jako kumpel Jakiego i sołtys ogłasza jednak, że Brzezie wraz z elektrownią chcą do Opola. Zostaje natychmiast odwołany z funkcji przez mieszkańców.

Gabor był wtedy szeregowym elektrykiem. 31 marca pojawiła się informacja, że od 1 kwietnia zostanie dyrektorem całej elektrowni. Ten kosmiczny awans zapewniła mu osobista rekomendacja, jaką wystawił Patryk Jaki. Oto źródło: http://www.nto.pl/strona-glowna/a/tomasz-gabor-od-1-kwietnia-dyrektorem-elektrowni-opole,9810384/


Wybucha oburzenie. Po kilkunastu godzinach okazuje się jednak, że Gabor dyrektorem nie będzie. Kolega Jakiego usunął swój wpis na Facebooku. Był dyrektorem przez jeden dzień. Oficjalnie nie przyjął nominacji. Oto źródło:

http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/a/tomasz-gabor-nie-przyjalem-stanowiska-dyrektora-oswiadczenie,9832505/

(Zamiast Gazety Wyborczej celowo podaję Nową Trybunę Opolską. Jaki wygrał w niej plebiscyt na „samorządowca roku”).

Jest tajemnicą poliszynela, że bezczelność Jakiego wywołała oburzenie nawet wśród lokalnych struktur PiS-u. Jednak Gabor i tak zaliczył spory awans: został dyrektorem jednego z działów w elektrowni. Piastuje tę funkcję do dziś. Lubi się chwalić pieniędzmi i obrażać mnie za pomocą błędów ortograficznych.

Gabor wsparł Jakiego w kampanii, a ten w podzięce zapewnił mu niesłychany awans w świetnie płatnej państwowej spółce. Tak wygląda polityka lokalna w wykonaniu kandydata na prezydenta.

Patryk Jaki, a teraz przestań udostępniać filmiki pt. „zaorałem lewaka”, tylko się tłumacz. Czekamy.


#pytlik #razem #polityka #kolesiostwo #opole #jaki #warszawa #neuropa #4konserwy #bekazpisu #zaorane
Tom_Ja - Michał Pytlik z #partiarazem kontra #patrykjaki:

 KOLESIE JAKIEGO, ODCINEK...

źródło: comment_2PXLP8WWQvhHjiUBGcioO63OCwvO3CCT.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz