Wpis z mikrobloga

Kobieta transpłciowa popełniła przestępstwo (rozpalenie ognia będąc w grupie ludzi). Reakcja wykopu? Idealny moment do tego, aby wyrazić nienawiść, obrażać i odczłowieczać osoby transpłciowe -> https://www.wykop.pl/link/4366921/18-letnia-transseksualistka-probowala-spalic-flage-w-tlumie-na-paradzie-rownosci/
#lgbt #transblogasek #neuropa #transseksualizm #transplciowosc #transfobia @Moderacja
artpop - Kobieta transpłciowa popełniła przestępstwo (rozpalenie ognia będąc w grupie...

źródło: comment_9qGvZKturSZc0ATXcRAQjLOjIEFjERkI.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@artpop: USA, Filadelfia. Jakaś/jakiś idiota pali publicznie flagę własnego kraju. Trzeba go po dupie całować czy jak? Protestuje, bo chce osobnej kolejki w makdonaldzie? "Rozpalenie ognia w tłumie" - nie rób #!$%@? z logiki i faktów.
  • Odpowiedz
akaś/jakiś idiota pali publicznie flagę własnego kraju.


@Leel00: Nie flagę kraju, a flagę organizacji blue lives matter. Została zatrzymana za odpalenie ognia, a nie palenie flagi, o czym poinformowała policja.
  • Odpowiedz
@artpop:

XXX popełniła przestępstwo (XXX). Reakcja wykopu? Idealny moment do tego, aby wyrazić nienawiść, obrażać i odczłowieczać osoby XXX.

Ja wiem, że Ty akurat starasz się bronić konkretną grupę ludzi, ale pamiętaj, że wykop to nie jest jedna osoba, oraz że nieważne kto popełni przestępstwo, bo XXX możesz wstawić cokolwiek i zdanie będzie prawdziwe. Nienawiść akurat jest rozdawana równo na tym portalu.
  • Odpowiedz
Nienawiść akurat jest rozdawana równo na tym portalu.


@Krathac: Nie pod względem tożsamości płciowej, czy orientacji seksualnej. Jeśli przestępstwo popełnia osoba cispłciowa i heteronormatywna, to jej tożsamość płciowa i orientacja nie są wykorzystywane do szerzenia nienawiści.
  • Odpowiedz
Co nie zmienia faktu to był czysty idiotyzm.


@Leel00: Przecież nigdzie nie popieram/bronię spalenia czegokolwiek będąc w grupie ludzi, nie o tym jest ten wpis.
  • Odpowiedz
@artpop:

to jej tożsamość płciowa i orientacja nie są wykorzystywane do szerzenia nienawiści.

Oczywiście, że nie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wspomnieć o jej pochodzeniu, poglądach politycznych, kolorze skóry, zainteresowaniach i przy okazji wydać osąd na całej społeczności.
  • Odpowiedz
o jej pochodzeniu, poglądach politycznych, kolorze skóry, zainteresowaniach i przy okazji wydać osąd na całej społeczności.


@Krathac: W którym miejscu napisałem, że tak nie jest? W tym wpisie po prostu zwracam uwagę na atakowanie kogoś z powodu tożsamości płciowej.
  • Odpowiedz
@artpop: Już na wstępie zaznaczyłem, że zwracasz uwagę tylko na jeden konkretny przypadek.
Ja chciałem po prostu pokazać, że takie komentarze to normalka na wykopie od dłuższego czasu. Próba nagłaśniania problemu nic nie zmieni (choć ja osobiście tego za problem nie uważam, nie zwracam uwagi na to co ktoś tam sobie pisze, bo nie warto podnosić sobie ciśnienia).
  • Odpowiedz
Próba nagłaśniania problemu nic nie zmieni


@Krathac: Myślę, że edukacja/próba nagłośnienia problemu tutaj pomaga. Widać to kiedy jest znalezisko odnośnie przestępstwa popełnionego przez np. osobę homoseksualną; kilka lat temu poziom komentarzy był o wiele gorszy.
  • Odpowiedz
@artpop:
Oj już nie gadaj, na zwykłego człowieka też by się wylała cysterna gnoju przy takim opisie i takich czynach. Nadwrażliwy jesteś na te krzywdy lgbt.
  • Odpowiedz