Wpis z mikrobloga

Jak zapobiec powstaniu koalicji? W sensie że skąd mam wiedzieć, czy zaanektowanie państwa X spowoduje powstanie koalicji która mnie zniszczy i na co mogę sobie pozwolić?
Grałem Brandenburgią kilkadziesiąt lat, podbiłem 2 kraje, zwasalizowałem 4 i mimo że miałem sojusz z Austrią i Saksonią, zaatakowała nas 3x silniejsza koalicja i moja gra się skończyła

#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
A.....s - Jak zapobiec powstaniu koalicji? W sensie że skąd mam wiedzieć, czy zaanekt...

źródło: comment_bHg1zwc63pme13OuCxO0OZA4Y9vctiAB.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Aureos: Przy propozycjach pokoju w prawym dolnym rogu okienka pokoju pojawiaja sie dwie flagi na ktore sie najezdza kursorem i one pokazuja kraje ktore sie na Ciebie obraza.
  • Odpowiedz
@Aureos: koalicje wyjebują W #!$%@? jak grasz w HRE i podbijasz kraje w nim.
Jak podpisujesz pokój to wyskakuje ci powiadomienie ile aggressive expansion możesz dostać za zajęte prowincje. Jak zajmiesz ich za dużo to w prawym dolnym rogu przy oknie pokoju pojawią się flagi. Najedziesz na nie i dostaniesz informację nt. tego ile krajów może wejść do koalicji.
  • Odpowiedz
@Aureos: jak sobie ustawisz warunki pokoju, to przed kliknięciem Peace deal po lewej stronie najedź kursorem na czerwoną wartość aggresive expansion. Pokaże Ci się okienko z listą krajów które mogą dołączyć do koalicji (mają powyżej 50 AE) Jak zapobiec? Kraj nie dołączy do koalicji pomimo że ma ponad 50 AE, pod jednym z dwóch warunków: 1. Ma z Tobą dodatnie relacje. 2. Ma z Tobą rozejm (truce).
  • Odpowiedz
@Aureos: picrel okienko pokoju z ikonką koalicji, coalition map mode ma taką samą ikonkę i pozwala ci zobaczyć jak źle jest z twoim AE

AI nie dołączy do koalicji jeżeli będzie się ciebie wystarczająco bało (jeżeli koalicja nie będzie wystarczająco silna), koalicja z przynajmniej trzema państwami członkowskimi daje specjalne CB przez które nie możesz podpisać pokoju osobnego z członkami koalicji
stunning-rotary-phone - @Aureos: picrel okienko pokoju z ikonką koalicji, coalition m...

źródło: comment_odHiYLqombSmhyFmm6NIldpz6uO4y5Ve.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz