Wpis z mikrobloga

Cohiba to przereklamowane cygara z kuby, mistrzostwo marketingowe. Ludzie, którzy wybulą na to kupę kasy potem muszą sobie wmawiać że było niezwykłe i czego to oni nie poczuli; kokos,kawa,orzechy,migdały,wiśnie,czereśnie,truskawki,sernik Cioci Kloci.

Ogólnie cygara kubańskie są słabe i jadą tylko na marketingu. Spośród wielu marek i formatów kubańskich jest tylko kilkanaście sztuk godnych zakupienia. Wszystko to wychodzi na ślepych testach w rankingu Cigar Aficionado, który publikuje corocznie listy Top25 cygar świata. Na 25 miejsc, kubańczykom przypadają np. pozycja 5, 10 i 17... To mówi samo za siebie. Ślepe testy i komuchy leżą na deskach i marketing jest #!$%@? na strzępy.

Rankingi wygrywają głównie i notorycznie cygara z Nikaragui zajmując większość miejsc, dalej Dominikana i Honduras.

I
  • Odpowiedz
@boobless: Dzięki, audiofilem nie jestem, miałem kolegę, który był audiofilem przez jakieś kilka lat.
Ja lubię po prostu palić cygara, mam humidor i małą kolekcję. Długo szukałem odpowiedzi jaki jest stosunek jakość/cena w cygarach. Kiedy przepłacasz a kiedy płacisz naprawdę za jakość. Rankingi plus własne doświadczenie pomogły mi chyba zbliżyć się do prawdy. Co do Cohiby to wiem, że niejaka Cohiba Behike wygrała ranking Cigar Aficionado, nie pamiętam, który to
  • Odpowiedz
@boobless: @Logotyp: paliłem jedną Cohibę, była bardzo dobra, ale w tej cenie mogłem mieć 2-3 inne cygara na podobnym poziomie.

@boobless: wspomniane La Flor Dominicana i Joya De Nicaragua polecam w ciemno, podobnie jak większość Alec Bradley i Aging Room.

@Logotyp: jak tam w ogóle Twoje palenie? Co ostatniego dobrego spaliłeś?
  • Odpowiedz
@zolwixx: heh ostatnio mam problemy zdrowotne i od dwoch tygodni nic :(
Ale wczesniej palilem toscano originale i speciale, a przedtem w maju diesel unlimited, la bomba 601 atom, perdomo habano maduro - wszystkie mega, najbardziej diesel i perdomo. Palilem też ave maria robusto - takie sobie i la perla habana 1515 strasznie pieprzne az się zawiodłem na nim.

Jeśli wyzdrowieje to czeka na mnie padron 3000 natural, la flor
  • Odpowiedz
@Logotyp: ja ostatnio nie miałem za bardzo możliwości, poszedł Oliva V parę dni temu (mocne cygaro), wcześniej Toscano, a jeszcze wcześniej opisywany Aging Room M356. Pod koniec miesiąca zamówię parę nowych tytułów i będę testował.
  • Odpowiedz