Wpis z mikrobloga

@tky9: No wlasnie nie do końca o to chodzi, bo domyslam się, że na prokurature zgłosiła albo pomówienie, albo naruszenie dóbr osobistych. Oba te wykroczenia odbywają się tylko w obecności osób trzecich.

Tzn kłamstwo/potwarz musi być publiczna, by nosiła znamiona wykroczenia czy tam przestępstwa, tak? Nie możesz kogoś pomówić w rozmowie 1 na 1
  • Odpowiedz
@tky9: No już znalazłem że faktycznie na YT pod jej filmem tam napisałem od ku..., to fakt, tu możnaby próbować robić pomówienie w miejscu publicznych. Reszta nie wiem czy nie są aby z prywatnych rozmów, dlatego pytam @klaudia-croft
  • Odpowiedz
@tky9: Nie, tu nie masz racji - stalking musi być długotrwały, uporczywy i ogólnie to co innego niż obrażanie kogoś. Długotrwałe obrażanie można ewentualnie nazwac nękaniem, ale to też raczej nie w tym wypadku...

Ewentualnie powództwo cywilne za zniewagę, ale to jest praktycznie niekaralne, a jeśli nawet to jakąś tam minimalną grzywną.
  • Odpowiedz
@RafonRafonEssa: Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi: ,, § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  • Odpowiedz
@RafonRafonEssa: to ona upublicznia, bo szuka atencji. Ja nie mam zamiaru na nią nic publikować powiem tylko, że nawet groziła mi upublicznieniem moich danych prywatnych w internecie jeśli NIE ODBLOKUJE JEJ NA MESSENGERZE! No ale to ze mną jest coś nie tak prawda? Gdyby ludzie wiedzieli to co ja wiem, to by nie srali jadem do mnie, tylko do niej, a ja tego nie chcę. Widać, że nie dała by rady
  • Odpowiedz