Wpis z mikrobloga

Mirki, mieszkam w mieszkaniu w #poznan, niski blok 3 piętrowy z 2007 roku, więc całkiem nowy. Moje mieszkanie jest na ostatnim piętrze i w ciepłe dni mam tutaj piekarnik (29 - 30 stopni) mimo opuszczonych rolet i zamkniętych okien w ciągu dnia. Spółdzielnia nie wyraża zgody na zamontowanie klimatyzacji. Da się z nimi jakoś walczyć? Możliwe jest to, że izolacja dachu jest skopana? Już jak się wyjdzie z windy na moim piętrze, to ciepło aż wali w twarz, a na parterze jest przyjemnie.
#budownictwo #mieszkanie #remontujzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
@nieteczasy2: To powinno być sporo chłodniej,nic poza klimatyzacją ci raczej nie pomoże,widocznie skopana izolacja stropodachu bo jak blok ocieplony to nie powinno się tak nagrzewać.Ja mam stare mieszkanie z lat 50-tych i nie ma żadnej izolacji więc nie dziwię się jak mam takie temperatury.Sam myślałem o roletach zewnętrznych ale jak miałoby być jak u ciebie to szkoda kasy...
  • Odpowiedz
@nieteczasy2: Jak mieszkanie jest wysokie to można by pomyśleć o suficie podwiesznym i wełnie nad nim mogłoby to też zmniejszyć rachunki za ogrzewanie,sam niestety nie mogę tego zrobić bo mam 2,4m wysokości. A odnośnie rachunków to nie płacisz za ogrzewanie więcej niż sąsiedzi?Bo niecieplony strop działałby równie kiepsko zimą.
  • Odpowiedz
@nieteczasy2: Skoro masz zamknięte okna to nie dziwię się, że masz piekarnik. Mam mały pokój na ostatnim piętrze bloku, bez otwartego okna na oścież w lato ciężko 15 minut wytrzymać. Wypróbuj, a poczujesz uuuuuulgę :) tylko przeciąg alert
  • Odpowiedz