Wpis z mikrobloga

#astronomia #niebo #wenus #planety #fizyka #kosmos #ciekawostki

Mirki, wczoraj mi się nudziło, wziąłem lornetkę, statyw fotograficzny, telefon oraz taśmę klejącą i tak zaopatrzony wyszedłem na balkon. Oto efekty: Wenus (widoczna faza, słońce od dołu).
Naprawdę nie wiedziałem, że takie efekty można osiągnąć przy pomocy starego już smartfona... Aczkolwiek lornetka Nikon i statyw Manfrotto, choć kupione już dawno temu, są dobrej klasy.
mike78 - #astronomia #niebo #wenus #planety #fizyka #kosmos #ciekawostki

Mirki, wc...

źródło: comment_aIDEGUA9koxM030J1GZ5NbmhcODhlBpR.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten smartfon ma już pięć czy sześć lat


@mike78: kurde. Ja mam pięcioletni smartfon i wcale go nie uważam za starego. LTE nie ma, androida nie ma. Za to dzwoni, sms wysyła, budzik jest, e-booki czytać się da, bateria trzyma 2-3 dni.
  • Odpowiedz
@Siotson: No ten mój eldżik jak widać też daje radę, zwłaszcza czas pracy na baterii jest przyjemny (3,2 Ah, czasem i tydzień uciągnie jak się go nie obciąża mocno)

W sumie jakość zdjęć i filmów też nie pozostawia wiele do życzenia.

A napisałem tak (że stary) głównie dlatego, bo te zdjęcia były robione na maksymalnym zoomie cyfrowym, czyli po ludzku mówiąc zależą bardzo silnie od rozdzielczości matrycy, a ta w przypadku najnowszych flagowych produktów szajsunga i jabłka jest ze dwa razy większa. Podobnie soft w nowych modelach jest bardziej doskonały. To
  • Odpowiedz
@Siotson: Ten ma potężną baterię i stąd, jak się nie używa mocno - długo ciągnie. Ale coś za coś. Jest duży i cięższy. Nie sztuka wsadzić sobie w kieszeń cegłę.
  • Odpowiedz
po #!$%@? te zdjęcia


@eternitowyjakub: Rozumiem, że krytykujesz z pozycji eksperta? Czy z pozycji randomowego mirka, który się zabłąkał do tagu astronomia? Bo jestem w stanie zrozumieć obydwa rodzaje krytyki, tylko nie wiem, który reprezentujesz.
  • Odpowiedz