Wpis z mikrobloga

#wilno #litwa #kresyinfo

Ciekawi mnie taka rzecz czemu polski rzad chce uwalić, i zdepolonizować rodaków na Wileńszczyźnie

Maria Przełomiec, dziennikarka TVP i sekretarz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie wbrew faktom twierdzi, że lider AWPL-ZChR Waldemar Tomaszewski brał udział w uroczystościach z okazji zakończenia II wojny światowej w ambasadzie Rosji w Wilnie.

Sekretarz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie Maria Przełomiec rozpowszechnia nieprawdziwą informację, jakoby Waldemar Tomaszewski brał udział w uroczystościach z okazji zakończenia II wojny światowej w ambasadzie Rosji w Wilnie. Przełomiec, prowadząca także program Studio Wschód TVP, komentowała dla portalu Wilnoteka spór między Fundacją a Związkiem Polaków na Litwie.

https://kresy.pl/wydarzenia/maria-przelomiec-tvp-fundacja-ppnw-mowi-nieprawde-nt-lidera-partii-polakow-z-litwy-video/?utm_source=notification&utm_medium=browser
  • 12
@szczebrzeszyn09: "Zdepolonizować"? Rząd? W jaki sposób?
I jaki związek ma pisanie o rządzie w artykule o wypowiedzi dziennikarki?

A zaprzeczenie, że Tomaszewski nie był w ambasadzie dzięki pomyłce Przełomiec nie zmienia faktu, że
Tomaszewski naprawdę założył żółto czarną wstążkę na uroczystości zorganizowanej przez rosyjską ambasadę w Wilnie.
Czy to było w ambasadzie czy poza nią to jest sprawą dalszego planu, bo o wstążeczkę tu chodzi co wynika z dalszej częsci
@szurszur: tak to wlasnie polski rzad wciska Polakow z Wilna przy wspoludziale Litwinow do Ruskich lapek. A ci nie popuszcza. Skoro Litwini depolonizuja Wilno i to skutecznie, a miejscowi nie dostaja wsparcia w "rodakach" ani w rzadzie w warszawie to masz efekt ... Znam wielu rodakow, takze z pejsami, ktorzy maja wiele slusznych pretensji ze warszawa nic nie robi. To sie kiedys zemsci i juz powoli sie to dzieje.
@szczebrzeszyn09: Tak o tą wstążkę mi chodzi. Zrobił to demonstracyjnie w czasie gdy nowe jej znaczenie nadali separatysci na Ukrainie. A inny z polskich działączy pisałe, że trzeba zbombardować Kijów.
A teraz wyobraź sobie gdy w czasie gdy Polska prowadzi działania wojenne tak zachowują się przedstawiciele innej mniejszości i zakładają jeden z symboli wojsk przeciwnika.
Sprawa jest prosta - jeżeli Polacy na Litwie chcą dostawać pieniądze z Polski to nie powinni
szurszur - @szczebrzeszyn09: Tak o tą wstążkę mi chodzi. Zrobił to demonstracyjnie w ...

źródło: comment_Sodld7mG8yDbQKyObWKdwrOs8fdsbwjZ.jpg

Pobierz
Sprawa jest prosta - jeżeli Polacy na Litwie chcą dostawać pieniądze z Polski to nie powinni grać przeciwko Polsce.


@szurszur: Oni kolego juz maja w du... kase z Polski bo Polska traktuje, takze Polacy z macierzy, ich jak g$$$$ i w tym jest problem.

PS: Popilo sie w Wilnie nie raz, Zydzi stawiali mi a ja stawialem Polakom. Czlowiek przy wodece swoja dusze otworzyl i oni otworzylismy. Razem placzac nad tym
@szczebrzeszyn09: Szkoda mi czasu na dyskusje zawierajacą ogólniki. Gadki o ''zdradzie Warszawy'' graja teraz mocno żeby przykryc problemy z deklaracjami wydanych finansowanych gazet niepokrywajacymi sie z fakturami z drukarni.
@szurszur: co ci poweim jak to tam jest bo chyba nigdy tam nie byles. Kiedys siedzialem sobie w wilenskiej knajpie o zagranicznej nazwie. Zauwazylem blad ortograficzny, jezyk znam bo co dnia sie tym jezykiem posluguje. Powiedzialem o tym obsludze ze jest blad i pokazalem na swoim telefonie jak powinno byc. Wiesz co uslyszalem, ze zaden Polak nie bedzie Litwina poprawial i mam sie z Litwy wynosic. Do dzisiaj maja bledna nazwe
Wiesz co uslyszalem, ze zaden Polak nie bedzie Litwina poprawial i mam sie z Litwy wynosic.


@szczebrzeszyn09: Cóż jacyś Litwini karzą się wynosić z Litwy, a Polacy w sieci pisza to samo o innych w tym Żydach. Czego to dowodzi?

A co do pozywania to może jest zbyt duże porażki:

"Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu przyznał rację Litwie w sporze dotyczącym pisowni nazwisk. Sędziowie wydali orzeczenie w sprawie polskiego małżeństwa
Polacy w sieci pisza to samo o innych w tym Żydach


@szurszur: Nikt nigdy w Polsce nie kazal mi sie wynosic z Polski z powody pochodzenia. Jednoczesnie gdyby tak sie stalo to pewnie wygralbym w sadzie bez problemu w szowinistycznej Litwie juz nie jest to takie pewne.

To co piszesz nie jest do konca prawda, poniewaz sa tez inne orzecznictwa. Pamietac trzeba ze jak bym sie przeniusl do Wilna na stale
Nikt nigdy w Polsce nie kazal mi sie wynosic z Polski z powody pochodzenia. Jednoczesnie gdyby tak sie stalo to pewnie wygralbym w sadzie bez problemu w szowinistycznej Litwie juz nie jest to takie pewne.


@szczebrzeszyn09: Zachowujesz się tak jakby tylko Twoje indywidualne doświadczenia były miarą jaką trzeba oceniać inne państwa. Anstysemickich wpisów masz mase w polskiej sieci i nawet na wykopie.
@szurszur: .... nie spodziewam sie tego ze kazdy bedzie mnie kochal z powodu pochodzenia. Wiem za to dosknale ze RP zawsze wezmie mnie w obrone na Litwie obywatele Litwy narodowosci polskiej sa jawnie dyskryminowani przez Litewski rzad. To wielka roznica.

PS: Nie mialem zadnego ale to zandego przejawu antysemityzmu wobec mnie przez caly czas kiedy mieszkalem w Polsce.