Wpis z mikrobloga

@RogaleTV: da się, da, ale praca jest kompletnie nieprecyzyjna, ciężka i mozolna
@harpiowata: tuż po photoshopie, indyk jest najlepszym tworem adobe i należy się z tym tylko i wyłącznie zgodzić. Oczywiście każdy soft jest przeznaczony do innych zadań, ale przy projektowaniu materiałów do druku liczy się przede wszystkim ID. Jeśli tylko kiedyś wystarczy mi czasu i samozaparcia, opracuję ogromną tyradę na temat przeznaczenia, zalet i wad, każdego ze
  • Odpowiedz
@RogaleTV chodziło mi bardziej o tła do gazet, ilustracje itd

@jarzabek dla mnie osobiście illustrator > photoshop > indesign
Również nie zrozumiałeś o co mi chodzilo z illustratorem. Składanie czegoś w nim mija się z celem, ale robienie dodatków - nie.
  • Odpowiedz
@harpiowata: być może nie zrozumiałem, ale jestem B A R D Z O przewrażliwiony na punkcie nieprawidłowego doboru programu do zadania. Spotkałem na drodze asów robiących katalogi na ponad 100 stron w AI, zapierających się, że nie ma różnicy. :/
  • Odpowiedz
@jarzabek niee, dla mnie to też by było samobójstwo :D Wiadomo, że ID będzie do tego najlepszy, bo przecież to jest jego przeznaczenie. Po prostu jeśli mam np zrobić tło do jakiejś rubryki, czy zedytować zdjęcie, wolę włączyć AI/PS i tam to zrobić, chociaż takie możliwości są w Id.
  • Odpowiedz