Wpis z mikrobloga

Galeria Metropolia ma status dworca wiec handel w niej odbywa się w normalnym trybie


@Tylko_rozdajo: jestem za szybka aktualizacją ustawy. Jeżeli dominującą działalnością jest handel, to to nie jest dworzec i powinien być nieczynny. Cały. A bilety u obsługi albo przez internet.
  • Odpowiedz
@totalski: ja jestem za szybkim zniesieniem ustawy i #!$%@? tego bubla w kosmos xD ustawa nie powinna zakazywac handlu w niedziele tylko wymuszac na pracodawcy placenie 200% za prace w niedziele a nie jakies rozliczenia kwartalne #!$%@? muje, pracownicy byli by zadowoleni bo moga dorobic lepszy hajs w niedziele, pracodawcy dalej mogli by miec otwarte sklepy czy restauracje a tak pracownicy zostali wyruchani, pracowdawcy zostali wyruchani i ludzie ktorzy robili
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: a zagwarantujesz że "kreatywna księgowość" nie wypaczy twoich dobrych intencji? Tylko o czym my w ogóle mówimy w kraju gdzie niemal każdy kierowca ciężarówki zarabia najniższą krajową, a trzyklatkowy, 10 piętrowy blok w 2 miesiące ociepla sam właściciel firmy jedynie ze szwagrem do pomocy. Wg dokumentów oczywiście. Tak jak ja w poprzedniej firmie wg dokumentów chodziłem na urlopy...
  • Odpowiedz
@totalski: ale co ma twoje dawanie sie dymac przez pracodawce do ustawy i innych ludzi xD mnie raz w moim zyciu pracodawca probowal wydymac, pracowalem u niego az poltorej godziny i wyszedlem xDDD a teraz sam sobie jestem szefem to wiem ze sie nie wydymam ani klienci mnie nie wydymaja bo dzialam tylko przy platnosci z gory polecam ten styl zycia

nie dawac po sobie jezdzic czy sie wykozystywac xD
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: Ale dlaczego chcesz zmuszać pracodawcę do płacenia więcej niż chce/może? Niedziela - dzień jak każdy inny i taka jest specyfika tej pracy, że się pracuje czasem też w niedzielę. Wysokość zarobków powinna być ustalana między pracownikiem a pracodawcą i nikt się nie powinien w to #!$%@?ć. Dlaczego akurat 200%? Zamiast jednej #!$%@? regulacji chcesz wprowadzić inną, która może okazać się bardziej dotkliwa dla pracodawcy niż zakaz handlu. A jak
  • Odpowiedz
@Tylko_rozdajo: #!$%@? prawda, a nie jedyna otwarta.
Otwarte tylko gastro, tak jak we wszystkich innych galeriach, kino i jeden meblowy.
Przestańcie co tydzień #!$%@?ć te farmazony, bo potem marnuję 3h, żeby #!$%@? tam kupić a nie mysz do komputera
  • Odpowiedz
@takinick: w innych krajach to całkowicie normalne - sobota 150%, niedziela 200% (nawet tam, gdzie jednocześnie sklepy w niedzielę są zamknięte, ale nadal pracują fabryki, magazyny itp). Chociaż gdyby to wymusić, to większość Januszy i tak będzie mieć ból dupy i kombinować na umowach, tak jak było z płacą minimalną.

Ale dajmy na to, że pracowników tylko weekendowych to nie dotyczy i ma normalnie płacone 100%. Studenciaka na same weekendy
  • Odpowiedz
a zagwarantujesz że "kreatywna księgowość" nie wypaczy twoich dobrych intencji? Tylko o czym my w ogóle mówimy w kraju gdzie niemal każdy kierowca ciężarówki zarabia najniższą krajową, a trzyklatkowy, 10 piętrowy blok w 2 miesiące ociepla sam właściciel firmy jedynie ze szwagrem do pomocy. Wg dokumentów oczywiście. Tak jak ja w poprzedniej firmie wg dokumentów chodziłem na urlopy...


@totalski:
To że ty lubisz być trzymany krótko za mordę to nie
  • Odpowiedz
Tak, sklepy, nie tylko gastro. Galeria Metropolia ma status dworca wiec handel w niej odbywa się w normalnym trybie


@Tylko_rozdajo: widać, że nawet na stronę tej galerii nie wchodziłeś, tylko kopiujesz to samo dla plusów.
Dzisiaj jest święto i działa tylko gastro, kino i jakieś atrakcje dla dzieci
  • Odpowiedz
@dzikipies102: dzisiaj jest święto, więc większość zamknięte. Niedziela niehandlowa nie ma tu nic do rzeczy niestety... Bo sam chciałem iść do delikatesów i dupa :<
  • Odpowiedz