Wpis z mikrobloga

Usłyszałem takie zdanie, ze w telefonie stacjonarnym obie strony musza odłożyć słuchawkę żeby zakończyć rozmowę. Intuicyjnie wydaje się to bez sensu, a nie mam tego jak sprawdzić ;(. Jak to jest? Bo tak to jeśli bym zadzwonił do kogoś i nie odłożył to nikt by się nie mógł dodzwonić do tej osoby.

My już w domy zrezygnowaliśmy, więc nie mogę sprawdzić sam.

#telefony #telekomunikacja i w sumie #gimbynieznajo
  • 11
  • Odpowiedz
@KotoFan: W erze telefonów stacjonarnych, jak ktoś dzwonił do Ciebie, mogłeś odebrać, odłożyć słuchawkę, pójść po coś do sąsiedniego pokoju, wrócić, podnieść słuchawkę i kontynuować rozmowę. Zanim wróciłeś i podniosłeś słuchawkę, dzwoniący słyszał jedynie martwą ciszę.
  • Odpowiedz
  • 0
@hedgie: nie no spoko, to ja wiem. Nieraz brałem udział w telekonferencji ja, ktoś w domu i rozmówca po drugiej stronie. Ale mowa jest o tym ze biorą udział w rozmowie dwa stacjonarne aparaty telefoniczne i jeden odkłada, a połączenie wisi a drugi nie odłoży.
  • Odpowiedz
@KotoFan jeśli ty dzwonisz to rozmowa będzie dopoki nie odłożysz słuchawki.

Było to wykorzystywane do np przekrętu: dzwonisz i wciskasz kit. Mówisz że może sprawdzic i zadzwonić na policję. Nie odkładasz słuchawki. Odbiorca odkłada i myśli że koniec rozmowy. Podnosi słuchawkę i wybiera 997. Myśli że dodzwonila się do komendy a gada z Tobą.

Profit.
  • Odpowiedz
@KotoFan: Toć właśnie Ci piszę - jeśli odkłada słuchawkę odbierający, to połączenie jest zawieszone dopóki słuchawki nie odłoży dzwoniący. Tylko odłożenie słuchawki przez dzwoniącego kończy połączenie.
  • Odpowiedz
@KotoFan: @hedgie: nie, gdy odłożysz słuchawkę na widełki = zakończenie rozmowy, nie ważne czy Twój niedawny rozmówca to zrobił - on usłyszy pikanie i już żadna rozmowa się sama z siebie nie wznowi, a jeśli on odłoży słuchawkę to się do niego nie dodzwonisz
  • Odpowiedz
@KotoFan: Teoretycznie powinno to zatem działać też z komórki na stacjonarny. Jednak gdy zadzwoniłem na stacjonarny i w stacjonarnym odłożyłem słuchawkę - połączenie zostało zakończone. To pewnie obecnie zależy od zaprogramowania centrali.
  • Odpowiedz