Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, mam zagwozdkę z zamówieniem na Bangood, bo jedyne co do tej pory zamawiałem to tanie kabelki, a tym razem chce telefon i na którą z opcji wysyłki się zdecydowac najlepiej? Czyli gdzies mam najmniejsze ryzyko VAT albo jesli juz dostanę to zwrócą calosc? (Wiem, że PDM nie niweluje calkowicie ryzyka VAT i że powyżej zamówienia 100$ podobno zwracają 50%)
Opcja 1 :
Air Parcel Register - Free Shipping
+Shipping Insurance:US$8.72
+Tariff Insurance:US$13.08
czy może opcja 2 : Priority Direct Mail za 15.87$ (ewentualnie w PDM da sie wykupic dodatkowo Shipping incurance) #banggood ale zawołam też #gearbest i pozwolę sobie na przywołanie chinsko-sklepowego speca ( ͡° ͜ʖ ͡°) @Andczej
  • 47
@Kicker17 ostatnio z PDM jest problem bo wysyłali jako globalexpress i one wpadały

płać Paypalem, a najlepiej kartą przez PayPal i olej shipping insurance

W tym przypadku przez problemy z PDM (nie ma pewności czy już wysyłają normalnie) chyba wybralbym zwykłą wysyłkę i ubezpieczenie od VAT (tariff insurance)
@Andczej: Czyli wyszloby mi łacznie 368$ z darmową air parcel i tariff incurance i ewentualnie wtedy 50% vat zwrócą, dobrze kminie? Łacznie w czarnym scenariuszu zabule dodatkowe 150zl zamiast 300zl
@Andczej: Nie mam, sorry, za dalem za szybki skrót myślowy. Chodzilo mi o to czy przy samym PDMie zwróca mi 50% VATu czy nic nie dostanę? Bo przy PDMie nie mam opcji tariff insurance
@Andczej: Więc chyba zdecyduję się na to co mówiłeś. Wysyłka będzie długo szła, ale trudno. Air Parcel za free + wykupione tariff insurance i płatność PayPalem z kartą