Wpis z mikrobloga

  • 120
Po kilkunastu latach odwiedziłem znowu #zakopane. Mój Boże cóż za festiwal dziadostwa, kiczu i wszelkiej maści najgorzej cepeli. Wstyd. Czułem zażenowanie a to co zobaczyłem na Gubałówka to już tragedia. Pomijam ceny ,które co zrozumiałe są wyższe w miejscach turystycznych ale cóż tam serwują ? Spalone pseudo szaszłyki , wędzony oscypek który smakuje wszędzie inaczej . Kramy z tym samym tandetnym badziewiem ,"górale " o mordach wsieklych ,przepitych i przesiąkniętych skapstwem. No i biedne konie ,największe ich ofiary . Aż żal patrzeć na to co się tam wyprawia . Nie polecam. Żegnaj Zakopane na lata . Wrócę jak dzieci podrosną i już będą mogły chodzić w #gory. #polska
  • 19
  • Odpowiedz
@delbana: Co poradzić, skoro tam się zaczynają najpiękniejsze w Polsce górskie szlaki? Ja jeżdżę co roku i fakt, w mieście jest słabo, ale za to góry (kiedy już się opuści strefę klapkowiczów, sebixów i karyn) rekompensują wszystko!
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@orzelek76 zgoda 100procent. Też tak jeździłem ale z małymi dziećmi to już w góry nie pójdziesz . Dlatego czekam aż podrosną i też pójdziemy w góry
  • Odpowiedz
@delbana W Zakopcu jest dużo kiczu i tandety, ale są też bardzo dobre knajpy, gdzie można smacznie zjeść. Trzeba tylko zrobić kulinarne rozeznanie i przygotować trochę więcej złotówek. Nie chce bronić Zakopanego, ale śmieszy mnie, jak ludzie często oceniają gastronomię tego miejsca przez pryzmat Krupówek, czy oscypka z grilla, który nic z oscypekiem nie ma wspólnego a w dodatku jest smażony tylko dlatego, że zaczął śmierdzieć dzień wcześniej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Varajin zgadzam się że tanie jadło często nie jest najlepszej jakości ale mniejsza z jedzeniem . Czy wygląd Zakopanego to po prostu tandeta jak z początków kapitalizmu w Polsce . Co gorsza to się pogłębia
  • Odpowiedz
@delbana: Kiedyś pojechaliśmy do Zakopanego taką większą paczką. Idziemy sobie i zaczepia nas gość przebrany za jakiegoś pokemona czy coś, żeby sobie z nim zdjęcie zrobić. Machnęliśmy ręką, trochę śmieszkujemy idąc dalej a jeden dekiel który nawiasem mówiąc całą drogę robił problemy jakby miał 5 lat a nie 35 (bo siku, bo głodny, bo go nogi bolo itp) oczywiście został w tyle i robi sobie z pikaczu w góralskiej czapce
  • Odpowiedz
@delbana: Mieszkam w tym mieście ~15 lat i naprawdę nie wiem co ludzie w nim widzą xD Może ktoś mi wytłumaczyć ?
Infrastruktura ssie, korki w "okresie" na potęgę, codziennie inna pogoda, busy jadące gdzie i jak się im podoba ( nie licząc oficjalnej komunikacji miejskiej, tylko szkoda, że jezdzi co ~1,5h), wszystko im bliżej centrum tym droższe a samo centrum zakorkowane autami i ludźmi do granic możliwości.
  • Odpowiedz
@delbana: Gubałówka, miejsce gdzie za dwa dania i napój (piwo) zapłacisz prawie 100 zł a i tak zawołają 2 zł za toaletę XD
w ogóle to słabe mają podejście tam do klientów... przereklamowane to mocno no ale góry ogólnie wypas zawsze :d
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@LickMyFunpage o #!$%@?. Właśnie wczoraj widziałem parę takich naciągaczy to jakiś miś puchatek czy inny brudny niedźwiedź . Najgorsze że dzieci do tego leżą bo nie wiedzą co i jak . Jak mnie te obskurniaki denerwowały. Ale już szczytem bucòwy była ...gra w trzy kubki a "krupierem"był jakiś Ruski. Ludzie o czego to doszło . A zaraz obok żałosny widok górala z czerwoną mordą ,wkuwionego na świat który pilnował
  • Odpowiedz