Wpis z mikrobloga

Hej znalazłem na ulicy jeża. Nie ruszał się więc myślałem że potrącony, ale kiedy go dotknalem otworzył lekko oczy i bardzo powoli podreptal wzdłuż krawężnika. Wziąłem go do kartonu i wstawiłem w cień ale on dalej tylko lekko otwiera oczy i jest wykończony. Co mogę jeszcze dla niego zrobić. Włożyłbym go w jakieś krzaki ale u mnie wszędzie biegają koty. #jeze #zwierzeta #pytanie
lawanty - Hej znalazłem na ulicy jeża. Nie ruszał się więc myślałem że potrącony, ale...

źródło: comment_X44sbqwQEJw6WitdzQU232Ro8iJQmxxx.jpg

Pobierz
  • 26
@lawanty: poszukaj na fb albo wygoogluj jakąś grupę czy organizacje która zajmuje się takimi przypadkami w twojej okolicy, ewentualnie poproś o jakieś wytyczne co robić bo wykop to raczej słabe miejsce
@lawanty Zadzwoń do swojego urzędu miasta. Zazwyczaj miasto ma podpisaną umowę z kimś, kto przejmuje dzikie ranne zwierzęta. Ewentualnie na 112 się dopytaj, ktoś do Ciebie oddzwoni.
@melorock nie wygląda jakby miał, leżał w słońcu więc pewnie jest wykończony. Położyłem go w kartonie na trawie w cieniu koło domu i wywaliłem jedną ściankę więc jak będzie miał siły to wyjdzie
@lawanty: Widzę, że natłok specjalistów :D
Po pierwsze nie bój się go wziąć w dłoń, ale bądź ostrożny. Jeż, który potrzebuje pomocy nic Ci nie zrobi. Połóż go brzuchem na otwartej dłoni i sprawdź czy nie jest chłodny. Jeśli jest, to hipotermia. Nalej do butelki ciepłej wody, połóż ją obok niego i przykryj ich razem ręcznikiem. Daj znać.
@lawanty: Następnie zadzwoń do najbliższej kliniki weterynaryjnej, oni powinni się nim zająć profesjonalnie do czasu przewiezienia do lecznicy dla dzikich zwierząt. Jeż wygląda na zdjęciu na wychudzonego - zapadnięte boki. Nie czekaj, dzwoń do weterynarza lub sam go tam zawieź jeśli masz taką możliwość.
@lawanty jak leżał w słońcu to na bank jest przegrzany. Dla jeży jest to cholernie niebezpieczne :-\ weź go gdzieś w cień, daj mu butelkę z chłodną (nie za bardzo) wodą i dzwon do lecznicy albo straży leśnej
@lawanty: Przecież dzikie jeże nigdy ni będa się ruszać w takich warunkach, wypuść go gdzieś pod krzakiem i w nocy sobie pójdzie, nigdy nie bierze jeża do domu jak nie zagraża mu nic, on sobie poradzi i nie dawaj mu jakbłka na kolce XD