Wpis z mikrobloga

#nazwapl #hosting #domenyinternethosting #domeny

Przyszło mi dzisiaj pismo o zbliżającym się wygaśnięciu domeny w nazwa.pl. Cena za przedłużenie 123zł - kpina. W związku z tym chciałem wystąpić o wydanie kodu authinfo, przenieść domenę do innego hostingu za 1/3 tej ceny. Najlesze jest to, że wniosek o authinfo należy wysłać do nich pocztą :-O Domena wygaśnie za 6 dni a oni mają 2 tygodnie na wydanie kodu :-)

Ktoś się orientuje jak będzie to wyglądać dalej? Szczerze mówiąc nie chce mi się wysyłać do nich pisma. I tak to będzie pewnie trwało. Ktoś się orientuje ile czasu zajmie wygaśnięcie domeny i możliwość rejestracji jej u innego usługodawcy?

Z tego co czytałem około 15 dni będzie nieaktywna.
Nie ma jakiejś możliwości "sledzenia" czasu jej wygaśnięcia i rejestracji po tym okresie tak abym nie musiał opłacać faktury w #nazwapl?
  • 13
  • Odpowiedz
@teraz_z_kontem: jak zobaczyłem ile chcą za utrzymanie domeny... oraz jak wygląda proces o wydanie kodu authinfo to zwariowałem. Rejestracja przebiega przez internet a każda zmiana poprzez pisma. Przecież to jakiś kabaret. Rozmawiamy o usługach internetowych o.O
  • Odpowiedz
@Desseres: czyli ustawić sobie w aftermarket przechwycenie domeny i później u nich zostać z hostingiem? Czy jak to konkretnie działa?

Tak patrzę na ich stronę i wygląda to bardzo "fajnie".
  • Odpowiedz
@sector osobiście trzymam domeny w OVH ze względu na brak problemu z zaawansowanym zarządzaniem DNS'ami i przyzwoitymi cenami odnowienia. W Aftermarket ustawiam sobie jak już przechwycenie domeny, opłacam u nich pierwszy rok i potem zdalne authinfo -> eksport do ovh. Jeżeli potrzebujesz hosting to napisz jakie masz wymagania / ile stron / jaki mniejwięcej ruch / ile kont emial. Jest wiele opcji i można je zawsze dopasować.

Sama polityka działania nazwa.pl
  • Odpowiedz
@Desseres: spodziewałem się / domyśliłem się, że specjalnie to jest granie na zwłokę. W końcu mają 2 tygodnie na wydanie kodu, pismo dostarcza się pocztą - to znowu trwa... i pewnie ludzie dadzą sobie spokój. Ja jednak nie mam zamiaru im płacić za takie zachowanie.

Co do stronki to mam prosty bardzo blog. Potrzebuję jedynie samo hostowanie domeny nic więcej. Także pewnie użyję aftermarket a później przeniosę po roku jak
  • Odpowiedz
@sector: duże ryzyko z zostawieniem domeny do wygaśnięcia. po czasie wygasania rzucają się automaty robiąc rezerwacje (i wydłużając znowu cały proces). Jak domena jest dla Ciebie ważna to zostaje opłacić na kolejny rok i zaraz potem zabrać się za uzyskanie authinfo. jak nieważna aż tak to możesz zakrecić ruletką i może dobrze wyjdzie ;)
  • Odpowiedz
@Desseres: przechwycenie domeny to koszt 60pln, 25 ziko kosztuje próba rejestracji pod warunkiem, że żaden automat się nie połakomi na tę domenę.
Jest duża szansa, że uda się i za 25 ziko, bo to koniec końcem domena mająca rok.
Nie uda się, jeśli domena ma już dłuższą historię.
@sector: jeśli zależy ci na domenie, @normanos dobrze prawi.
Nie kombinuj gdy nie masz przynajmniej miesiąca czasu w zapasie,
  • Odpowiedz
@Dibhala: dzięki. Nie zależy mi aż tak bardzo na tej domenie. W razie czego zmienię z pl na com i tyle. Odwiedzin mam tyle co nic. Już wolę się z nią rozstać niż dać zarobić tym dziadom!
  • Odpowiedz