Wpis z mikrobloga

„ Każdy krzyżyk jest w tę samą stronę ()
To jest jedna moich pierwszych prac krzyżykami od daaawna. Nie jest idealna, ale nikt nie mówił, że taka ma być ;-) I tak jestem z niej dumna.”

@Breen: ja tez byłbym dumny z takiej pracy, bardzo ładnie, ja osobiście jestem dosyć nerwowy, na pewno nie dałbym rady z haftowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wonsz_smieszek: Są dwie takie podstawy podstaw haftu krzyżykowego, w założeniu nie ma nic prostszego, ale jak robisz kilka tysięcy krzyżyków i nie masz nawyku, to bywa z tym różnie jak widać. Pierwsza to haft w jedną stronę czyli jedna nitka na drugą ma być założona w jednym kierunku (mogą być tylko dwie strony) - jak wiadomo na kanwie/lnie haftuje się w kwadracie. Druga zasada to dobór odpowiedniej ilości nitek do rodzaju
magnes125 - @wonsz_smieszek: Są dwie takie podstawy podstaw haftu krzyżykowego, w zał...

źródło: comment_HjpPkyAyPeld9blkmbqTDXjvLf5Rj06x.jpg

Pobierz
@magnes125: bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) OK, to już wiem, że chodzi o to, która nitka ma iść nad. W ogóle to byłem przekonany, że wystarczy raz tą nitką przejechać i już można robić prostopadły ruch, a z tego co mówisz, to wynika, że każdy krzyżyk to kilka razy w jedną stronę, a potem kilka razy w drugą. Mirko uczy :)