Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Niedawno "fachowiec" robił mi łazienkę. Ze starego gniazdka przeciagnal nowy przewód na nowe i tam jest teraz podłączona pralka. Pralka jest podłączona do jednego zasilania z umywalką. Problem polega na tym ze jak pralka jest włączona (pierze) i puszczę wodę w umywalce to czuć jak kopie prąd. Mrowienie w palcach etc. Co mi ten "fachowiec" spierdzielil?
#elektryka
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thou: W pionie(rury wodne) jest pociagniety kabel od uziemienia, ale nie jest podłączony do gniazdka. Wystaczy do tego tego gniazda uziemienie podciagnąć?
  • Odpowiedz
@pociag16: gadałeś z nim? Możesz wezwać go, powiedzieć co jest i niech zrobi to porządnie, bo Cie może nawet zabić. Jeśli nie będzie chciał, to potrzebujesz innego elektryka, sam możesz tego nie znaleźć, a radami przez internet za wiele nie pomożemy bez elementarnej wiedzy.
  • Odpowiedz
@soadfan: Jeszcze nie gadałem, nie odebral. Naturalnie bedzie musiał to poprawic, ale to facet typu "paaanie masz pan stare kable i to dlatego" wiec chcialem cos podpytac zeby mi nie pierdzielil pozniej
  • Odpowiedz
@pociag16: Ale on najprawdopodobniej nie ma pojęcia jak to zrobić porządnie. Potrzebujesz elektryka, który się zna, ma uprawnienia, zrobi poprawnie, pomierzy, wystawi rachunek i się podpisze.
  • Odpowiedz