Wpis z mikrobloga

Szanowni, potrzebuję pomocy.
Mianowicie w moim #xiaomi a dokładnie #mi6 chciałbym zastąpić aplikację od SMS aplikacją #signal a bardziej #silence (daję link, może ktoś się zainteresuje szyfrowaniem SMS bez udziału przesyłania danych do chmury, szyfrowanie w oparciu o klucze wymienione między aplikacjami strona Silence ).
Czy to stosuję jedną czy drugą aplikację SMS który dociera pojawia się w postaci powiadomienia, dźwięk jak i wibracja są jako powiadomienia a nie jako SMS (powiedzmy jak to jest w domyślnej aplikacji SMS w #miui ). Uczyniłem chyba już wszystko (w skrócie): nowej aplikacji (czy to Silence czy to Signal) dałem wszelkie uprawnienia, ustawiłem jako domyślną, oryginalną aplikację SMS wyłączyłem z poziomu google play (po zmianie języka telefonu na ang jest taka możliwość), dodatkowo w ustawieniach dałem jej bez ograniczeń, założyłem kłódkę, w opcjach programistycznych wyłączyłem optymalizację MIUI oraz optymalizację pamięci.
Efekt (a raczej jego brak) jest taki, że przy zablokowanym telefonie nie wiem, że dotarł SMS (używając signal albo silence), przy odblokowanym telefonie dostaję tylko powiadomienie. Niestety nie wygląda to jak standardowa wiadomość SMS.
Co jeszcze mogę zrobić?
  • 11