Wpis z mikrobloga

alexpress - informacja o towarze: Warszawa - rozpoczęto odprawę celną

Co ciekawe towar o wartości nie większej niż 15 Dolarów - co w takiej sytuacji ? nie mam zamiaru płacić cła za towar który nie podlega pod cło jeżeli chodzi o wartość. Jeżeli będzie to podatek to ok zapłacę. Ale czy w przypadku stwierdzenia podróbki czy tego typu (cło na siłę) - mogę nie odebrać przesyłki ? #aliexpress #clo
  • 4
@piszmaile z tego co się orientuję to tylko sprawdzą czy w paczce jest faktycznie towar o wartości mniejszej niż to 15$ i wyślą dalej. Niestety potrafi im to zająć 2 tygodnie. Kiedyś celny zatrzymał mi latarkę za 1,5$ i trzymał chyba 10 dni a potem wysłali do mnie
@piszmaile: Wartość paki nie ma znaczenia, a jeśli w środku są podróbki to tym bardziej ich wartość nie będzie celnika obchodzić :D Jak sie nie przyznasz do niej to odeślą, logiczne. Gorzej jak nie dadzą Ci szansy się nie przyznać tylko od razu otworzą i stwierdzą tam fajne dadidaski za 10 dolarów to wtedy mogą nie dać Ci szansy do nieprzyznania się do paczki i później będzie bujanie się po sądach
w paczce jest mały metalowy przedmiot (wielkości paczki zapałek) z drukarki 3D i kawałek tasiemki - więc nie ma żadnych logo/napisów itp itd. Nie jest to żaden przemyt czy tego typu. Po prostu dowalili się do paczki nie wiem czemu. Koszt 15$....