Wpis z mikrobloga

Fotograficzne Mirki od Canonów - help me. Obiecałem doradzić Pani z pracy w sprawie obiektywu na urodziny dla jej córki. Ja raczej siedzę w bezlusterkowcach i szkła z mocowaniem EF, EF-S to dla mnie temat niewiadoma. Patrzyłem w bazie obiektywów na optycznych i tyle tego jest bo i tak samo Tamrony jak i Sigmy... No i mnóstwo podobnych modeli różniących się końcówkami IS, STM itd

EF-S
EF

Posiłkowałem się trochę stronami typu 'best telephoto lenses for Canon" i wydaje mi się, że dobre mogą być:

- Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM
- Canon EF 75-300 mm f/4-5.6 III

A tak w ogóle czego szukamy:
- teleobiektyw z ogniskową na końcu 250 czy tam 300mm
- szkło tylko nowe
- ograniczony budżet do 1000zł max ale najlepiej mniej
- obiektyw do Canon 1300d
- dla osoby, która jeszcze nie ma takiego zooma ale od około 2 lat jest na etapie edukowania się w fotografii

#fotografia #pytanie #pytaniedoeksperta #canon
  • 11
  • Odpowiedz
@petrelli30: W obiektywach Canon masz: IS - stabilizacja, STM - AF z silnikiem krokowym (szybszy i cichszy niż zwykły "golas"), USM - AF z Ultrasonic Motor - cichy, błyskawica, ma FTM.

55-250 IS STM jest całkiem fajny. Nie jest to "best telephoto", ale w tym przedziale cenowym jest chyba najlepszym wyborem
  • Odpowiedz
@petrelli30: Opinie opiniami, ale to są nadal ciemne, plastikowe obiektywy, które do połowy ogniskowych jeszcze jakoś się zachowują, ale potem są już praktycznie nieużyteczne. Po prostu uważam, że w tej półce cenowej czego by się nie kupiło, to będzie praktycznie to samo - dla zawodowca absolutnie nie do przyjęcia, amator i tak nie zauważy róznicy.
  • Odpowiedz
@petrelli30: EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS II będzie ok. Budżetu nie ma szałowego więc ciężko coś dużo lepszego wycudować. Bawiłem się kiedyś tym szkłem pod 50D (kilka lat temu w sumie) i spokojnie dla amatora wystarczy. Nawet dla osoby przyzwyczajonej do dużo lepszych szkieł jakość obrazka nie razi więc zjadliwie :)
  • Odpowiedz
@Paviarotti: nie polecaj mu is ii, to padło w porównaniu do is stm.

Jedyną wadą tego tego obiektywu jest jego słabe światło. Ludzie przerabiaja nawet bagnet pod ef by móc używać to na pełnej klatce. To najlepszy tele-zoom w tej cenie od Canona.

Also znacznie fajniejszym szkielkiem w tym przedziale cenowym jest ef 50 f1.8 stm. No ale to nie tele.
  • Odpowiedz