Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki! Po oblataniu kilku chinskich gowno-dronow unzalem ze pora na drobny upgrade. Do wczoraj bylem w zasadzie zdecydowany na DJI Spark'a jednak wieczorem cos mnie tknelo zeby przejrzec sobie specyfikacje mniej popularnych opcji do 2,5 tys. i moja uwage zwrocil Parrot Bebop 2. Specyfikacja, zasiegiem i cena bije Spark'a na glowe jednak znalazlem tez sporo komentarzy dot. slabej jakosci zdjec i nagran z kamerki zamontowanej w dronie. Moze ktos posiada/posiadal Bebop'a 2 i jest w stanie skomentowac jak to rzeczywiscie wyglada? Nagrania, ktore znalazlem w necie wahaja sie od takich wygladajacych jak nagrane 2MP kamerka z telefonu sprzed 10lat do takich, ktore od nagran ze Spark'a odroznia tylko kontrast.
#drony #pytanie #dji #parrot
  • 14
@Rosh: Bebop nie ma kontrolera, chyba, ze dokupisz w zestawie z okularami. Do tego zasieg 300m w porownaniu do 2000m Sparka. Spark wroci do Ciebie omijajac przeszkody, nie wiem jak to jest z Bebop. Do tego Spark jest mniejszy i lzejszy co jest duzym plusem, nie mówiąc już o dużo lepszej kamerze. Jedyny plus dla Parrota to czas lotu.
Niestety na rynku dronów nie ma lepszego wyboru niż DJI. Przydała by
@twister2001: Na 1080p to niestety nie wygląda. Co ciekawe nagrania z Bebop 1 wyglądają o wiele lepiej mimo tej samej optyki. Szkoda, pozostaje kupić Spark'a i jakoś mieścić się w tych 10-12 minutach lotu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Quimeen: W X-kom'ie mają za ~2300 zestaw z kontrolerem, plecakiem i pseudo-okularami. Zasięg z kontrolerem to też 2km tak samo zresztą jak w Spark'u, który bez kontrolera daleko
@Rosh bez gimbala i podczas kręcenia filmu lecąc do przodu kamera według mnie będzie się kierować na ziemię, a podczas cofania w niebo... Trochę średnie, chyba że jakoś to programowo rozwiązali skoro da się kamerą sterować góra/dół
przelatałem prawie 20h bebop2. (w weekend go właśnie utopiłem i stoje przed podobnym dylematem)
wg mnie bebop 2 to ciagle dobra konkurencja do DJI spark.
czas lotu to 25min bez problemu. z rożnych testów na Youtube wychodzi ze sparkiem polatasz 12-13min
zasieg: nie mialem kontrolera do bebopa, ale przerobiłem router xiaomi i latalem bez problemu na 1,5km (rekord 2,5km idealne warunki) spark musi byc tylko z kontrolerem co sprawia ze nie kosztuje
@Rosh: Sparka kup tylko w wersji Flymore combo, z kontrolerem, drugim akumulatorem i innymi gadżetami. Bez kontrolera Spark lata z prędkością maksymalną 2 m/s (bardzo powoli). Drugi akumulator podwaja czas lotu. Ja osobiście planuję kupić 3-ci akumulator przed wyjazdem na wakacje.
Możesz też kupić samego Sparka i potem dokupić te elementy osobno.
@lukasz-sliwka: Miałem dzisiaj okazję trochę polatać Bebop'em i Spark'iem i gdyby nie ta beznadziejna kamerka brałbym Bebop'a...

Tak na prawdę na samym początku chciałem kupić Xiaomi Mi Drone 4K ale to już jest spora kobyła, której nie zabiorę ze sobą tak wygodnie jak dronów od DJI i Parrot'a. Przemyślę to jeszcze przez weekend i jeśli nie pojawi się jakaś fajna promka na Mi Drone (jakieś 2 tygodnie temu był za 389
@Rosh ja chyba nie przeboleje tego czasu lotu. Phantomy nie wchodza w gre bo sa za duze, to juz przerobilem. Bebopa moge miec za ok 1400 nowego wraz z sc2.
I jeszcze zostaly mi 2baterie z poprzedniego wiec dla mnie to tez argument za. Przyzwyczailem sie ze moge polatac 1h:)
@lukasz-sliwka: Na Twoim miejscu też raczej wybrałbym Bebop'a skoro już w niego zainwestowałeś ;)
Sam w końcu zdecydowałem się zamówić Spark'a. Wczoraj byłem już gotów zamówić Mi Drona ale coś mnie tknęło przy płatności, wszedłem na YT i znalazłem masę filmów i ludzi zgłaszających, że ich drony bez żadnego powodu sobie spadają co potwierdzały nagrania. Wiadomo jak wygląda z gwarancja od "majfrendów" więc ostatecznie wolę dopłacić do Spark'a i spać spokojnie,