Wpis z mikrobloga

Właśnie policzyłem że moja koparka zwróci się po 64 miesiącach czyli po 5 latach i 4 miesiącach. Jak to jebnie jeszcze bardziej to trzeba będzie dopłacać do rachunku za prąd. Na dzień dzisiejszy koparka daje mi 315 zł czystego zysku na miesiąc. Wystarczy że btc będzie kosztowało 6,5k i moje 315zł znika. ( _)
#kryptowaluty #bitcoin #mining
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cyberpunkbtc: Zakup raczej hobbystyczny na GPU i nikt ostrzegać nie musiał, Brałem to pod uwagę że za 5 lat sie nie zwróci ale trzeba brać też pod uwagę to że za 2-3 lata btc będzie stał w okolicach tych 20k tak jak dzisiaj w okolicy 7-8k Nie masz czasem wrażenia że tak właśnie będzie?
  • Odpowiedz
@plaisant: Faktycznie nie wyglada to zbyt rozowo. Przez te 5-6 lat pracujemy tylko na koszty inwestycji. Dopiero po tym czasie zacznie to pracowac na siebie, ale wtedy juz niekoniecznie bedzie tyle zysku. 5 lat na sprzet komputerowy to dosc sporo. No kapital nie pracuje przez te 5 lat. Z ciekawosci, porownywales oplacalnosc np. do akcji placacych dywidende?
  • Odpowiedz
@Iguan: Nie porównywałem.
@cyberpunkbtc: Zakup czysto hobbystyczny. Sam odradzam ludziom zakup koparki i uświadamiam że nic z tego. Wiem czemu eth urosło, znałem jego wartość przed grudniem i po, płakał nie będę koparkę zostawię, dzieciakom komputery poskładam jak jebnie na 3-4k ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@plaisant: I nie wiem jak można kupować koparki po takich cenach i nie szacować jeszcze standardowego wzrostu trudności kopania...
Minerzy nie używają kalkulatorów?

Najważniejsze:
Przecież teraz w kwietniu nowa generacja GTU od nvidii w owym procesie technologicznym!
Bitmain chce wypuścić ASIC
  • Odpowiedz
@dzorcz: Mogłeś kopać do grudnia 2017 ( ͡º ͜ʖ͡º) Pomyśl jak ludzie kredyty na to pobrali , dotacje i zus muszą teraz płacić. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@plaisant: To lepiej sprzedaj teraz i odkup dzieciom gpu ale taniej za dwa miesiące. Poważnie, ja mówiłem że gdybym mógł to bym shortował ceny kart graf ;)

@Iguan: Ale ty wiesz że jest wzrost trudności i to bardzo szybki? Karty nigdy się nie zwrócą a co dopiero zarabiać

@dzorcz: Nie ma szans na wzrost zarobku to jest nierealne. Obecnie najlepszy moment na sprzedanie grafik. Nie rozumiem
cyberpunkbtc - @plaisant: To lepiej sprzedaj teraz i odkup dzieciom gpu ale taniej za...

źródło: comment_H4oqWtJHuZVJImnc01Zs0rx471KKVRzd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Antyradek: Kopałem zcaha ale 28 lutego ludzie przestali kopać zclassica i spora cześć przeszła na zcasha i przestało byc to opłacalne. Obecnie kopie eth i stronie od shitów. To tak jak byś kupił btc i nie wierzył w alty, cos na tej zasadzie. Obecnie pojawiają się jakieś wynalazki do kopania ale to tylko na chwilę pojawia się i znikają.
@cyberpunkbtc:myślę kopać i wymieniać na BTC i szukam odpowiedniego
  • Odpowiedz
@plaisant: On myślał że kopiesz btc, zapytałem czy eth nie doradza, czekałem czy to powie ;)))

@dzorcz: Nie chodzi nawet o dzisiejsze roi. Wiesz co to ASIC? Wiesz jak jest on wydajniejszy w kopaniu od GPU?
Pierwszy będzie pewnie ze 100x wydajniejszy. ;)
Zobacz co się stało z trudnością kopania BTC jak pierwszy ASIC wszedł, koparki GPU
  • Odpowiedz
@jurek-xd: Przepraszam bardzo , nie było kart do miningu to takie musiałem kupić hehe. Nie długo będzie wysyp kart to sobie kupisz i będziesz nam górnikom dziękował że takie niskie ceny. Pojawiły się p102, p104 i rx470mining i obecnie przy wykorzystaniu tych kart ROI wynosi 24 miesiące.
  • Odpowiedz