Wpis z mikrobloga

Tudamuny podniecają się Lighting Network, że transakcje takie szybkie i amazing a Bitcoin Cash ma 0 conf już od dawna (transakcje natychmiast) i nie potrzebuje żadnych dodatków typu LN czy Segwit bo skaluje się w ramach własnego łańcucha...Do tego w maju dojdą jeszcze większe bloki, jeszcze szybsze transakcje i funkcje anonimowych przelewów - wszystko to w ramach jednej waluty a nie niezliczonej ilości forków czy dodatków.

Nie chodzi mi aby robić wojenkę BTC vs BCH ale nie lubię jak się robi k*rwę z logiki :[

#kryptowaluty
  • 7
  • Odpowiedz
Tudamuny podniecają się Lighting Network, że transakcje takie szybkie i amazing a Bitcoin Cash ma 0 conf już od dawna (transakcje natychmiast) i nie potrzebuje żadnych dodatków typu LN


@cclegane: co innego jest pojawienie się w mempoolu twojej transakcji a co innego kanał LN. W BCH bedziesz mógł 1sobie wysłać coś raz na 3 min bo taki jest czas potwierzdzenia podczas gdy przy otwatym kanale LN morzesz wysyłac i odbierac płatności
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: Dzięki za rzeczową dyskusję, w takiej sytuacji rzeczywiście może mieć to sens. Ja nie twierdzę, że LN jest całkowicie bez sensu ale bardziej przemawia do mnie jednak rozwój bez pośredników.
@Smule hmm czemu tak uważasz? Z tego co czytałem to dość bezpieczne nawet bezpieczniejsze od 'repleace by fee' w btc.
  • Odpowiedz
@cclegane: Bo możesz zrobić double spend. Tutaj deweloper bitcoin casha odradza akceptowania 0-conf dla większych sum, a dla mniejszych zaleca poczekać kilkadziesiąt sekund, więc z tą natychmiastowością bym nie przesadzał (chyba, że chce się stracić kasę).

Nie mówiąc już o tym, że kryptowaluta, gdzie wystarczy mniej niż 10% hashrate konkurencji (czyli BTC) do dokonania 51% ataku nie ma żadnego sensu.
  • Odpowiedz
@Smule: Co do double spend to mylisz się, tzn nie jest to takie łatwe. Np. właściciel cryptonize.it uważ tak: "You are dead wrong. At cryptonize.it, we utilize 0-conf for all products directly available, included automatic gift card delivery. Nobody has enough economical incentive to do a double spend."

Jak dla mnie to 0 conf jest o wiele lepszym i łatwiejszym rozwiązaniem niż LN, które pogrzebie bitcoina.
  • Odpowiedz