Wpis z mikrobloga

Postanowiłem podliczyć ile muszę wydać miesięcznie aby komfortowo oglądać większość wydarzeń sportowych poprzez internet. Za pakiet Eleven Sports, Canal Plus Sport, Eurosport oraz Polsat Sport - zapłacimy 96 zł. Mamy trzy platformy na których trzeba wykupić abonament - Player, Ipla, Eleven.

Garść informacji z dnia dzisiejszego odnośnie praw telewizyjnych:

Liga Mistrzów trafi do Polsatu w sierpniu 2018 roku. Telewizja będzie pokazywać rozgrywki aż do 2021 roku. To rewolucja dla kibiców, którzy przez ostatnie sezonu mogli oglądać Champions League w NC+.

- Podpisaliśmy umowę, która narzuca na nas konkretne obowiązki. Wszystkie mecze pokażemy na żywo, co jest chyba najważniejszą informacją. Wiadomo, że będziemy dedykowali specjalne dwa kanały dla obsługi tej potężnej masy meczów - powiedział Marian Kmita w rozmowie z Andrzejem Kostyrą, dziennikarzem 'SuperExpressu'.

Już niedługo zostanie ogłoszony przetarg na prawa do transmisji najlepszej ligi w Polsce. Zmiana nadawcy może nastąpić od sezonu 2019/2020. Obecnie rozgrywki Lotto Ekstraklasy pokazuje telewizja NC+.

- Nie będę ukrywał, jesteśmy zainteresowani. Natomiast w jakim stopniu to zainteresowanie będzie się wyrażało, to wszystko zależy od właściciela Solorza. Zainteresowanie tak, a skuteczność zobaczymy - podsumował Kmita.


---

Porządkując: prawa do Ekstraklasy i ligi angielskiej jeszcze przez dwa sezony ma nc+, prawa do hiszpańskiej i francuskiej do końca tego sezonu ma Eleven. Jak napisał mi tu w dyskusji @mszkolnikowski trzeba też pamiętać o TVP jako o graczu, który może powalczyć o powyższe prawa. - Piotr Koźmiński


---

Serie A pozostaje w rękach Eleven, umowa została przedłużona w ostatnim czasie.


[ #pilkanozna #prawatelewizyjne ]
z.....a - Postanowiłem podliczyć ile muszę wydać miesięcznie aby komfortowo oglądać w...

źródło: comment_iT532QnCh7jRuAeXie4vNDMF57jQUThL.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@arko123: Niby tak, a za roczny pakiet Eleven i Eurosport Playera zapłaciłem w sumie jakieś 150 zł, fakt, że oba abonamenty w promocjach, ale Eleven dość często jest dostępne w ofercie -30%.

Do czego zmierzam - abo Canal+ w stosunku do oferty i cen konkurencji jest horrendalnie drogie.
  • Odpowiedz