Wpis z mikrobloga

Zabrzmi to smiesznie, ale mam problem z #ps4 #konsole i internetem....
Gdy odpalam PS4, internet na PC zamienia się w jeden wielki lag. Coś chce odpalić i sprawdzić... czekam az w ogole coś zmieli z serwera. Puszcze sobie coś na YT - 144p
Ogółem jak już strona czy inne źródło puści i zaciągnie na PC, to po chwili jest lag na PS4 (w czasie gry multiplayer)

Wyłącze PS4 - i po problemie...

Net 60/6. Pingi po 5ms
Nie jest ważne czy po kablu, czy po WiFi
Problem identyczny tutaj: http://community.eu.playstation.com/t5/PS4-Support/Everytime-PS4-Turns-on-internet-stops-working/m-p/24017904
  • 11
@bezpiecznik88: @TS050:

Jeden jest główny Netis WF2780
A drugi jako AP - TP-Link WR841N z wgranym OpenWRT
Ale w gwoli ścisłości juz probowałem wpinać bezpośrednio pod główny i jest to samo.

Sprawdzę z tym QoS
@bezpiecznik88: @TS050: @kreiws:

Masakra jest, jak ustawie QoS to jakby transferu brakowało i jest jeden wielki lag.
A jak znowu QoS jest wyłączony a puszcze coś z YT-ba na PC, to na PS4 jest również lag.
Wygląda to jak lag-switch....
Porażka. Zeby wejść na wykop.pl jak jest włączony PS4 to czekam 30 sekund na odpowiedź z serwera.
@Vahn: opisz ten problem ale pod innymi tagami (komputery, sieci itp), bo z calym szacunkiem, ale na tagu Ps4 to nikt kto sie zna na tym nie siedzi

EDIT: ogolnie to soft na Ps4 pisza tacy amatorzy, ze moze faktycznie trafiles na jakiegos "buga"
bo z calym szacunkiem, ale na tagu Ps4 to nikt kto sie zna na tym nie siedzi


@G_Addams: żebyś się nie zdziwił :)

@Vahn: internet masz z kabla czy radiówka? Jaki operator? Jaki abonament? Sprawdź wyniki ze speedtest.net W jaki sposób masz połączony i skonfigurowany drugi router?

Dalej: zrób reset do fabrycznych routera głównego, wgraj najnowszy soft. Skonfiguruj od nowa - tym razem daj inną nazwę sieci, zmień klasę IP
zainstaluj najnowsze sterowniki do wifi. Ściągnij na telefon wifi analyzer - sprawdź, który kanał wifi masz najmniej zawalony i ten ustaw na routerze. Jak nie korzystasz z 802.11ac (5Ghz) - wyłącz. Tak samo wyłącz sieci dla gości


@EstradaOrNada: OP pisał, że "Nie jest ważne czy po kablu, czy po WiFi".
Mi to wygląda na problem z routerem / konfiguracją routera, ewentualnie jakiś wirus na kompie.
@G_Addams: @EstradaOrNada:

To nie wirus na kompie. Jak moze wirus na kompie działac wtedy jak PS4 włącze...
Router główny pracuje na PPPOE. Jest to swiatłowód.
Na nim jest ustawiony adres główny 192.168.2.1 bo AP (drugi router) ma 192.168.1.1 (zeby nie kolidowało)
Właczony jest DHCP z pulą 192.168.2.100 - 200
Mieszkam na wsi, wiec z kanałami nie ma problemu. Router pracuje na kazdym tak samo.
Zabezpieczona sieć WPA2-PSK wiec o jakims