Wpis z mikrobloga

Jest tu może jakiś spec, który by wiedział, czy istnieje jakieś urządzenie, jak dozymetr osobisty, ale nie mierzące napromieniowania tylko np. związki chemiczne, metale ciężkie na które jest dana osoba narażona na stanowisku pracy?

#pytanie #pytaniedoeksperta #bhp
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Wsciekle_piesci_meza możesz rozwinąć temat ? ( ͡º ͜ʖ͡º) kupujesz coś takiego we własnym zakresie ? Twoje pomiary są wiarygodne w przypadku chęci zgłoszenia gdzieś później, że pracodawca olewa BHP i jesteś wystawiony na działanie szkodliwych czynników ?
  • Odpowiedz
@Arthaniel: tym co wysłałem zmierzysz dawkę różnych substancji w powietrzu, ile ich przyjmiesz zależy od ilości oddechów, są takie wartości jak NDS i NDSCh i to z nich ustala się czy można pracować i jak długo na danym stanowisku pracy
  • Odpowiedz
@Arthaniel: nie napisałeś też jakie to maja być związki, to co podesłałem jest do gazów, z pyłami trzeba będzie co innego zastosować
  • Odpowiedz
@Arthaniel: ja w firmie np ekolab zglaszam chęć badań, przyjeżdża Pan i zagląda takie "szelki" na pracownika, a w środku ma sączki które wymienia potem dostaje wynik badań. Możesz dogadać się jakimś labo,że albo wypozyczą albo ktoś przyjdzie. Z tym, że np musisz z tym chodzić 2-3 godziny
  • Odpowiedz