Wpis z mikrobloga

Dziś zapraszam Was do Meteorów - niesamowitych klasztorów wykutych na szczytach, które są kompleksem prawosławnych monastyrów pustelniczych.

Meteory to jedno z najbardziej zjawiskowych miejsc jakie miałem okazję odwiedzić w dotychczasowym życiu. Jeśli będziecie w Grecji koniecznie wybierzcie się do tego miejsca. Dawniej kompleks stanowiły 24 klasztory, które powstawały głównie w XIV wieku. Z czasem na skutek waśni między opatami i erozji klasztory zaczęły podupadać. Dziś funkcjonuje ich 6 i wszystkie dostępne są dla turystów.

Klasztory powstały zbudowane zostały na szczytach skał (każdy na innej) i przez pierwsze kilkaset lat można było dostać się do nich tylko za pomocą lin oraz koszyków (wciągnięcie zajmowało około 30 minut). Pierwsze schody zostały zbudowane dopiero w XX wieku. Kiedyś jeden z mnichów zapytany o to jak często wymieniają liny odparł, że tak często jak jest to konieczne, czyli kiedy liny się zerwą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam nadzieję, że materiał będzie dla Was interesujący. Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Jeśli chcesz abym przestał Cię wołać to proszę napisz do mnie prywatną wiadomość.

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych znalezisk podróżniczych proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.
Pobierz MG78 - Dziś zapraszam Was do Meteorów - niesamowitych klasztorów wykutych na szczytac...
źródło: comment_saycH8kGKQ1LS1lGmwtWRaIrsSdmBpwO.jpg
  • 15