Wpis z mikrobloga

@Jarczur: Jakbym wcześniej wiedział, że DB powoduje taki ból dupy u anty homage team to bym sobie 2 kupił i chodził jak Testo XD. A serio jest lepszy prawie pod każdym względem, w polszy cena jest śmieszna (ten model+ oyster = 1750zł vs 250-300$ stany i okolice). Niestety DB jest dla mnie za duży ;_;. Do każdego SKXa seiko powinno dorzucać tubkę lubrykantu, tak jesteśmy tymi SKXami dymani.
@xDrope no wiem że technicznie jest lepszy ale zjechać absolutnie cały dizajn skxa to po prostu wstyd. Zaraz przyjdą puryści i powiedzą że jak inne logo to nie podróbka bo nie udaje oryginału. Można się wzorować ale tutaj granica między wzorowaniem się a kradzieżą dla mnie jest przekroczona. A podróbek nie kupuję. No ostatnio wyjątek dla Astromastera zrobiłem ale to było skorzystanie z okazji.
@Jarczur: XD a lorus, którego tutaj wrzucam to #!$%@? czy nie? Mnie bawi, że mikro brand zrobił w tej samej cenie lepszego pod prawie każdym względem divera. Szczególnie za to ile razy seiko olewało fanów SKX.

@cyber_punk: gdzie poza Polską różnica wynosi 2x? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z niemiec lajtowo kupisz z vatem 23% za około 1150zł DB nato 300+ oyster, pokaż za ile z Europy
xDrope - @Jarczur: XD a lorus, którego tutaj wrzucam to #!$%@? czy nie? Mnie bawi, że...

źródło: comment_xY9K2Cd7tl3h3Ywa0luwzbUqLvLnhoKp.jpg

Pobierz
@xDrope lepszego pod każdym względem ale wygląd zerżnęli praktycznie 1:1. No chwała im za to szkiełko i mechanizm od seiko ze stop sekundą. Na wymyślenie czegoś swojego już pieniędzy nie starczyło.
Z niemiec lajtowo kupisz z vatem 23% za około 1150zł DB nato 300+ oyster, pokaż za ile z Europy kupię SKXa z oysterem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xDrope: a po co mam kupowac w europie jak pelikan skoro moge spoza za 600-700 zł.
@Jarczur: i prawidłowo. Za politykę seiko wobec SKXów należy im się w 100% dojechanie przez resztę zegarkowej społeczności.

@cyber_punk: to pokaż za ile z oysterem kupisz, bo DB z USA da się od 250$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jarczur: akurat po Tobie nie spodziewałem się sprowadzenia dyskusji do takiego poziomu, ale jeśli będzie Ci lepiej to możesz uznać, że tak. Pytanie jeszcze o tego lorusa co wrzucałem wyżej - to jest #!$%@? Twoim zdaniem czy nie?

@Emill: Well, Seiko proszone od kilku lat o wypuszczenie następcy nadal ma fanów gdzieś, więc każdy chętnie by kupił SKX v2 w rozsądnej cenie, ale aktualnie można albo modować albo kupić DB
@Jarczur: DW nic nie mówi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakoś dziwnie podobny, a i czas premiery podejrzany. Tak to już niestety wygląda, że jak mała firma podprowadzi wygląd to jest kradzież, a jak duża to innowacja XDDD i jeszcze im za ten model janusze dziękują jednocześnie plując na homage innych firm

Ale to jest najlepszy motor dla konsumentów, żeby firmy nie konkurowały tylko wyglądem i nie dawały
@xDrope ej faktycznie, myslalem ze inaczej wygląda dw. Traktuje to tak samo, te same indeksy, wskazówki, masakra. Jakoś zawsze stawiam sie w sytuacji tego co dany dizajn zaprojektowal i wypromował. Zarabiających na cudzej pracy nie szanuję. Wiadomo że wszyscy się wzorują i rozumiem że coś jest "w stylistyce" ale gdy ta granica zostaje przekroczona to nie potrafię tego zaakceptować. :) co nie znaczy ze jak znajdę za 20proc ceny to nie kupię...