Wpis z mikrobloga

Teraz spawam i montuje takie pudeleczka.Jakis spawacz nie sprawdzil konstrukcji po spawaniu.Dach mu posciagalo 5-10mm.Dlatego mamy teraz straszny problem z wstawieniem tych scian dzialowych ,poprostu sie nie mieszcza.Trzeba grzac i prostowac a terminy gonia.Szef jak wpada na hale to geba czerwona od wqurwienia :) Jeden modul to 250000£ .Na zdjeciu to ok polowa
#pracaspawaczamnieprzeistacza
źródło: comment_Dgy3GZAxRHYixSCpykvWERbBiYKfx8Ii.jpg
  • 14
@chudziutki: @pug_in_stug:
Z tego co wiem (chociaż sam spawaczem ani spawalnikiem nie jestem) to zawsze duże elementy należy grzać. A konstruktor nie powinien gdzieś uwzględnić i napisać tego, że trzeba grzać i spawać w odpowiedniej kolejności, czy spawacz olał?

Prostować po poszczególnych etapach spawania?
@PanKaczucha: Nie mam pojecia.Zapytam sie jutro i napisze.
@r4do5: Trzeba zachowac kolejnosc spawania.Nie przesadzic z wprowadzanie ciepla..jest sporo zmiennych.W niektorych firmach dostajesz WPS i masz tam napisane jakimi parametrami masz spawac itd..U mnie dostajesz rysunek ,material i masz go zlozyc zgodnie z tym rysunkiem.Jak to zrobisz to juz twoja sprawa.Ma sie wszystko zgadzac ,za to ci placa abys wiedzial.
@unstyle: Poprostu czlowiek orkiestra.Typowa fabrykacja.Przynajmniej nie robi sie wkolko tego samego i jest okazja aby sobie pogadac i sie poszwedac po hali.Do tego prosciej jest nam znalesc prace niz dla spawacza ktory tylko potrafi spawac.