Wpis z mikrobloga

Mirki wytłumaczcie mi proszę, fizyczna karta, na niej PLNy, chce zrobić transakcję w Polsce czyli w zł, czy w momencie płatności kartą mam jakiś wybór waluty czy jak to się odbywa? Chodzi mi o to żeby nie zmianiało mi na GBP a potem znów na ZŁ
#revolut
  • 8
@kynx: Niestety nie zawsze jesteś o tym informowany, handlarz po swojej stronie może potwierdzić DCC.
Reklamuj od razu takie transakcje, niech dzwonią do tych co ich rozliczają i anulują transakcje.

DCC to jeden wielki rak, jeszcze reklamują to, że wygoda super duper i wyższa prowizja dla sprzedawcy. No ale jest na to ciche przyzwolenie banksterki.
@s_t_u_l_e_j: To nie tak do końca, dzisiaj dostałem kartę fizyczną i wiadomo żeby ją aktywować to należy dokonać transakcji z użyciem pinu. I trochę na nieświadomce zapłaciłem w lidlu i widocznie miałem zapytanie o to DCC lecz terminal był tak zakryty tą gumową osłoną, a nie nie spodziewałem się innego komunikatu aniżeli pin wiec odruchowo wpisałem ten pin wciskając zielony przycisk przez co pewnie zaakceptowałem to DCC, następnie kolejny raz wklepałem
@s_t_u_l_e_j: No to faktycznie nie fajnie postępują, dzięki za uświadomienie i teraz będę już na to mocno zwracał uwagę bo szykuje mi się wyjazd do Pragi to będę testował revoluta