Wpis z mikrobloga

Mircy czytam o tanich kamerach 4k. Wstępnie padło na Firefly 8s, ale mam pytania.. Czy przy 4k działa stabilizacja i którą wersję wziąć 90 czy 170 stopni. Szczerze mówiąc rybie oko mnie strasznie denerwuje, ale nie wiem czy 90 stopni to nie za wąski obraz i czy to będzie prawdziwe 4k czy jakieś obcięte?

Kojarzycie jakie były najniższe ceny na te kamery?
#gearbest
  • 7
  • Odpowiedz
@Szym3kSzym3k:
Najtaniej były obie wersje za 85$
Eis tylko w 1080p
Co do kątów
90fov jest fajne ale jak odpalasz Eis to ci prztnie obraz więc realnie będzie to kąt ok. 60_70st. Miej to na uwadze!
Oprócz tego nowe firmware od 8s ma opcje defisheye więc jesteś w stanie tak jak w gopro wyprostować nagranie w trakcie tworzenia
Chociaż wiele osób prostuje nagrania w postprodukcji i myślę że to jest lepsze
  • Odpowiedz
@wish666: obraz w 4K można z-downgrade-ować do 1080p i efekt docelowy jest bardzo dobry. To taki antialiasing x4 z większością szczegółów z 4K. Oczywiście potrzebny czas i dobry komp. Ja korzystam z Gimbal,a i efekt bardzo dobry.
  • Odpowiedz
@wish666: Albo mnie z kimś pomyliłeś albo mi coś umknęło. Rzeczywiście cierpliwie odpowiadasz na moje pytania za co Ci chwała, ale od początku piszę, że chcę 4K. O FHD nie pisałem (przynajmniej tak mi się wydaje ani słowa). Masz rację - nie zdawałem sobie sprawy, że do obróbki takich plików potrzebny będzie niezły komp. Pisząc o pseudo TV, myślę, że też strzeliłeś kula w płot - nie martw się cały mój
  • Odpowiedz
@Szym3kSzym3k: dobra nie ważne bo się nie dogadamy
tak czy siak.
polecam ci wziąć 170 st. (co ominąłeś w odpowiedziach) bo

po 1 będziesz miał szerszy zakres dla obrazu przy ścięciu go przez użycie EIS

90fov jest fajne ale jak odpalasz Eis to ci prztnie obraz więc realnie będzie to kąt ok. 60_70st. Miej to na uwadze!


po 2 obraz fisheye wyprostujesz załączając opcje distortion correction, albo w postprodukcji

Oprócz tego
  • Odpowiedz