Wpis z mikrobloga

Siema!

Machnąłem sobie dla treningu taką śmieszną (mam nadzieje) apkę w React JS - https://yogi-play.pl
Idealna na jakieś spotkania w gronie znajomych (oczywiście, jeśli towarzystwo lubi taki humor) :D

Napisana w #javascript w #reactjs i śmiga na hostingu od Firebase. Ogólnie polecam taki stack - bardzo szybko można zrobić i zdeployować prostą apką (ale także i bardziej zaawansowaną) i to za darmo. Limitów Firebase nie osiągnę pewnie nigdy z taką apka więc darmowa opcja starczy (a i HTTPS w gratisie).

Stack:
ReactJS (boilerplate z create-react-app)
TypeScript (użyty wmonk/create-react-app)
Jest (testy)

Deploy:
Bitbucket Pipelines - prosty config z testami i deployem z master po udanym buildzie
Firebase

create-react-app zapewnia prawie z automatu PWA więc wszystko śmiga ładnie na telefonach (i na Androidach nawet się instaluje :P i działa bez internetu).

#programowanie #webdev
  • 9
  • Odpowiedz
@michalmt: brakuje mi możliwości zapauzowania odtwarzania. Gdy coś leci to powinna pojawić się w rogu przycisku głośnik, który można kliknać, aby zatrzymać.
  • Odpowiedz
  • 1
@Sheio Firebase to coś jak Amazon AWS - oferuje wiele usług do których łączysz się przez API. Bazę danych ma własną - NoSQL, więc bliżej jej do MongoDB niż MySQL.
  • Odpowiedz