Wpis z mikrobloga

Mirki taka sytuacja: Mojemu koleżce zdarzyła się bardzo nieprzyjemna ,,konfrontacja'' ze słynną wrocławska milicją.

Miejsce: wrocławski Rynek. Koleżka zmierzał w ubiegłą sobotę na piwko ze mną do Hecy, lecz niestety nie udało mu się dotrzeć. Po drodze wyrzucił puszkę do Odry z Mostu Uniwersyteckiego, co widziało czujne oko obrońców prawa. Wchodząc na Rynek za winklem Przejścia Uniwersyteckiego na Placu Uniwersyteckim bez żadnego uprzedzenia został sprowadzony do parteru przez ,, obrońców prawa'' ( w pierwszym momencie nawet nie wiedział, że jest to Policja), po czym na siłę chcieli go wpakować do radiowozu. Próbował się dowiedzieć, o co chodzi, za co jest zatrzymany. Lecz usłyszał, że skoro nie chce wejść po dobroci to ,,wejdzie siłą ''. Dostał gazem łzawiącym w twarz, skuli go w kajdanki i zapakowali do samochodu. Wylegitymowali go, po czym zawieźli go na izbę wytrzeźwień. Kolega nie był pijany, pił coś wcześniej w domu.

Moje pytanie brzmi: Co można zrobić w tej sytuacji? Póki co jest wezwany na Trzemeską by dostać mandat za zaśmiecanie i utrudnianie wylegitymowania. W jaki sposób można próbować egzekwować sprawiedliwość ? Wiem, że można zażądać protokołu zatrzymania i złożyć skargę na sposób zatrzymania.

#wroclaw #policja #mandat #pytaniedoeksperta #prawokarne #trzemeska
  • 167
  • Odpowiedz
ale niech kolega napisze na https://obywatelerp.org/obypomoc/

@Andreth:

Ja pierdzielę jaki rak. Sekta. Najlepsza ta deklaracja nieposłuszeństwa... Żaden poważny prawnik nie ma wątpliwości co do legalności ułaskawienia Kamińskiego, ale grzejemy kotleta.

tl;dr
Oni bardzo brzydko mówili na Szanownego Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, co godziło w godność Państwa!!111 No, my teraz też troszku HEHE jedziemy po Andrzejku, ale wiadomka - tera to co innego xD

Jak można być aż takim hipokrytą?
  • Odpowiedz
@TripBTW: #!$%@? no na pewno tak było bo policja zamiast wypisać mandat to woli sie szarpać z jakimś #!$%@? studenciakiem xD stwarzał problemy, napyskowal im pewnie nie stosował sie do poleceń no to go odpowiednio potraktowali. Uwierz mi nikt nie wychodzi na patrol/objazdowej po to żeby sie szarpać z ludźmi, dużo łatwiej jest zrobić legitymowanie, wystawić mandat i na tym zakończyć sprawe.

Plaża prośba
  • Odpowiedz
  • 2
@TripBTW pil coś wcześniej w domu a puszkę to wyrzucał pewnie po soku pomidorowym xD

Dobrze, że dostał #!$%@? bo nawet teraz próbuje cwaniakować.
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki

ta polska mentalność xD

Ludzka natura jeśli już. Polską mentalność srając we własnym gnieździe pokazujesz ty. Chyba tylko my Polacy tak finezyjnie sramy tam gdzie jemy, czyli każda negatywną cechę przypisujemy pod naród.
  • Odpowiedz
@reddml: święta racja, powinni mu ta puszkę betonem wypełnić i przywiązać do szyi żeby szybciej tonął, a przy aresztowaniu na bank stawiał opór to dali mu gazem i doprowadzili gdzie trzeba. Op to jakiś półmózg, do tego postuje na mirko i liczy na wykop efekt #!$%@? pomóżcie patusowi... ja we wro widziałem takich debili ze to się w pale nie mieści. Ich trzeba po prostu pałować na miejscu. Szkoda hajsu podatników
  • Odpowiedz
Mnie ciekawi tylko CI którzy tak tu komentują , że ,,#!$%@? zwierzęta'' itp nigdy w zyciu nie wyrzucili papierka albo kiepa na chodnik :) Jeśli nie to spoko, jeśli tak , to życzę , że już jak kiedyś odejdą od komputera to akurat trafia na tych samych krawężników .
  • Odpowiedz
@TripBTW: chyba się za dużo pitbulla naoglądałeś XD, już to widzę, Policja widzi kolesia jak wrzuca puszkę do rzeki, po czym jadą za nim, wysiadają z auta we 4 i go #!$%@?ą pałami i gazem #takbylo
  • Odpowiedz