Wpis z mikrobloga

Mirki jak to w końcu jest z tą rekalkulacją oc? Czy to jest pewne, że ona zawsze przyjdzie? Jakiej dopłaty się spodziewać? Jeśli np kupię auto ze świeżym oc na rok za które właściciel zapłacił 500 zł, i przejdzie ono na mnie, a ubezpieczyciel na mnie wyliczy np 1500 zł to muszę dopłacić te 1000zł, czy są to jakieś mniejsze kwoty? Jak to się odnosi, jeśli np kupie auto z ubezpieczeniem na 3,6,9 miechów itp? Zawsze trzeba coś dopłacać, czy jeśli tego ubezpieczenia jest mniej to ubezpieczyciel nie każe dopłacać?
Ja młody kierowca, 22 lata, brak wcześniejszych polis, w kwietniu będzie prawko od 4 lat, szukam jakiegoś szrota na dojazdy praca-uczelni, czasem w trasę, żeby skoczyć do dziewczyny, dlatego nie chce dać za ubezpieczenie więcej jak za auto ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #samochody #oc #ubezpieczenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mir0: Nie wszyscy ubezpieczyciele stosują rekalkulację. Wysokość dopłaty zależy od różnicy w Twoich zwyżkach i zniżkach poprzedniego właściciela oraz od okresu, przez jaki będziesz używał tego OC. Jeśli kupujesz auto z OC ważnym jeszcze przez 3 miesiące, to dopłacisz nieco mniej niż wtedy kiedy OC ważne jest jeszcze przez 6 miesięcy. Najlepiej skontaktować się z ubezpieczycielem, by ustalić dokładnie, jaką rekalkulację planuje. Prawo niestetu jest tu nieco dziurawe i nie
  • Odpowiedz
@Ubea_pl: Dzięki, odpowiedzieliście na wszystkie moje pytania, moglibyście tylko potwierdzić tylko, czy moje myślenie jest poprawne? W sensie czy tak to działa, że jeśli ktoś zapłacił 500 zł, na mnie wyliczyli 1500 zł to ja mam do zapłaty te "zaległe" 1000zł? Czy w takim wypadku stosują jakiś inny system wyliczania i płaci się mniej?
A i jeszcze przy okazji, jakbym mógł się dowiedzieć, czy zniżki z motocykla 125 cm przechodzą
  • Odpowiedz
@Mir0: Ci ubezpieczyciele, którzy stosują rekalkulację, raczej nie zmieniają swojego zwykłego systemu wyliczania składki, kiedy wyliczają dopłatę (biorą jedynie dodatkowo pod uwagę okres, przez który będą Cię chronić).
Niektórzy ubezpieczyciele pozwalają na przenoszenie zniżek z motocykla na auto, a inni pozwalają tylko na przenoszenie niżek między tymi samymi rodzajami pojazdu, więc warto zapytać w konkretnej firmie.
  • Odpowiedz
@Ubea_pl: Dziękuje serdecznie za poświęcony dla mnie czas. Już wszystko wiem.

Dziękuje Pan Ubea ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
Po zakupie samochodu dobrze jest zrobic kalkulacje na Mubi - https://mubi.pl/id-WX2GB4 zeby wiedziec czy ewentualna doplata ktora naliczy obecny ubezpieczyciel w ramach rekalkulacji nie jest wyzsza niz wykupienie nowego OC. Dodatkowo Mubi zwraca 150 zl na konto po zakupie OC.
  • Odpowiedz