Wpis z mikrobloga

  • 303
@zarowix: Co to "format systemu"?

Partycja na której masz system bywa nazywana partycja systemową. I teraz często się używa skrótu myślowego "format systemu" zamiast hiper-poprawnego "format partycji na której mam zainstalowany system operacyjny".
  • Odpowiedz
Partycja na której masz system bywa nazywana partycja systemową. I teraz często się używa skrótu myślowego "format systemu" zamiast hiper-poprawnego "format partycji na której mam zainstalowany system operacyjny".


@1133: @mihix: ponadto zdecydowana większość użytkowników nazywa swoją partycję na której znajduje się system operacyjny "System", stąd to uproszczenie.
  • Odpowiedz
@zarowix: Pamiętam jak kiedyś robiąc format całego dysku zrobiłem sobie backup na pendrive. Niestety przy formatowaniu wychodziło mi coś za dużo partycji, gdy próbowałem odpalić pena po formacie zrozumiałem czym była dodatkowa partycja ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@zarowix: Ostatnio u mnie format ograniczył się do eksportu listy FTP z Filezilli. Reszta:
- Pliki - OneDrive
- Poczta - pobranie i konfiguracja Thunderbirda
- WWW (zakładki, hasła) - zalogowanie na Chrome
- Aplikacje do pracy - pobranie z Internetu i wpisanie klucza

Aż sam byłem zdziwiony jak uprościła się ta operacja.
  • Odpowiedz
@starskaj: e tam, odgrzebujesz za kilkanaście lat jakiś dysk, szukasz konwertera PATA do USB, podłączasz, przeglądasz stare dokumenty, teksty, zdjęcia i muzykę i pławisz się w żenadzie z tego co robiłeś mając lat 16-18 albo i mniej xD
  • Odpowiedz
@mihix: na windowsie caly profil tez moze lezec na innej partycji lub pojedyncze biblioteki uzytkownika, jak i aplikacje z windows store. Wszystko mozna wyklikac lub edytowac w rejestrze lub za pomoca komend. To ze wiekszosc uzywa defaultowych ustawien nie oznacza ze tak music byc.
Swego czasu przerobilem laptopa z takim malym ssd 24GB co niby mial przyspieszac system w takim sposob ze tam caly system wladowalem a reszta profilu na
  • Odpowiedz
A u mnie foldery:
Pulpit, Dokumenty, Muzyka, Wideo
po instalacji przeniesione na D:

W7 pozwalał na przeniesienie całego folderu USERS, w trakcie instalacji to była dopiero gratka! ()

W10 pod tym względem jest mocno zj..aby, i pomimo przeniesienia folderu po instalacji oraz stworzeniu skrótu 'Directory junction' na C: dalej występują problemy. (,)
  • Odpowiedz
@zarowix: Jeszcze te formatowania na xp czy pierwszej ósemce, godzina formatowania, potem szukasz sterowniki bez których nie podłączysz się do internetu, nic samo się nie pobierze, jak brakuje czegoś to dymaj do sąsiada. a teraz, pyk podajesz hasło do wifi, pół godziny i system sam wszystko poinstaluje, zaktualizuje. Nastały piękne czasy.
  • Odpowiedz