Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do powrotu do kraju i poszukuję konta walutowego na którym mogłabym trzymać funty. Które byście polecili? Jak z wypłacaniem gotówki z takiego konta? Mogłabym wypłacać funty? Czy taki przelew przesyłany z Wielkiej Brytanii byłby przewalutowany na euro i potem z powrotem na funty?
#kontobankowe #banki #pieniadze
  • 16
  • Odpowiedz
@mirekwwa: hmm, a jeżeli mówimy o kwotach typu 15k funtów wzwyż? I np ja bym chciała tylko ten hajs trzymać na czarną godzinę, nie potrzebuje z niego korzystać, a konto angielskie muszę zamknąć
  • Odpowiedz
@MichaelT128: hmm ja mam po prostu kartę w Alior Banku zwykłym i tam sobie robię przelewy z/na - bo trwają sekundę (ten sam bank, nie trzeba czekać) a kartę USD/EUR/GBP z kantoru
  • Odpowiedz
@mirekwwa: czyli zakładam konto w aliorze, robię przelew i trzymam funty w Polsce na koncie z którego mogę je przewalutować po kursie kantorowym? Czy przelew na to konto będzie płatny? Czy to konto łapie się w "to countries within the EEA using SWIFT"?
  • Odpowiedz
@Marcinowy: taką mam informację w swoim banku: "The transaction charge for sending a SWIFT payment from a current account or savings account is £20" to w sumie niewiele. A jak najlepiej przewieźć hajs żeby się nikt nie doczepił? Może wysyłać kwoty poniżej 10k funtów?
  • Odpowiedz
"The transaction charge for sending a SWIFT payment from a current account or savings account is £20" to w sumie niewiele


@szarlootka: 20Funtów to będzie ułamek. Bo dochodzą koszta banków pośrednich których NIKT nie potrafi określić. Ale poniżej 300zł wyjdzie przelew bo spora kwota.

A jak najlepiej przewieźć hajs żeby się nikt nie doczepił? Może wysyłać kwoty poniżej 10k funtów?


Nie przelewać ;-) lub przelać i zapłacić podatek.
Przelewanie partiami nic
  • Odpowiedz