Wpis z mikrobloga

Nie idzie mi coś ostatnio wrzucanie muzycznych wpisów, więc podkradnę pomysł @Apollo_Vermouth i zrobię małe podsumowanie tego, co wyszło od początku roku do połowy lutego (albumy z tego piątku jeszcze mam do przesłuchania, perełki postaram się dodawać w osobnych wpisach pod tagiem). Robię to głównie by samej sobie wszystko uporządkować, ale jeśli trafi się ktoś, kto jest ciekawy co tam dobrego wychodzi, ale nie ma ochoty przedzierać się przez cały ogrom wydawnictw, to też będzie fajnie ʕʔ
(Wybór płyt oczywiście bardzo subiektywny, bo nie znam się, ale się wypowiem.)

Każdy tytuł linkuje do piosenki z albumu, wszystkie kawałki z poniższej listy zrzuciłam do playlisty na spotify, a gdyby ktoś miał ochotę bardziej poszperać to tutaj jeszcze bardziej obszerna playlista, na której znajdują się moje ulubione utwory ze wszystkich albumów, które przesłuchałam w tym roku ( ͡ ͜ʖ ͡)

neopsychedelia
HOLY - All These Worlds Are Yours /psychedelic pop, noise pop, art rock - o tym albumie wspominałam już w tym wpisie
MGMT - Little Dark Age /synthpop, neopsychedelia, psychedelic pop, hypnagogic pop
Palm - Rock Island /math rock, progressive pop, experimental rock, neopsychedelia - takie trochę Animal Collective meets math rock, fajna rzecz!

post punk
The Soft Moon - Criminal /darkwave, industrial rock, electro-industrial, post punk
Shopping - The Official Body /post punk, dance punk, surf punk
Shame - Songs of Praise /post-punk, post-hardcore, art punk

trochę muzyka alternatywna
Flying Horseman - Rooms / Ruins /experimental, folk rock - bardzo ładna, smutna płyta, skądś ukradłam określenie, że to taki postfolk-blues
Silent Poets - Dawn /downtempo, dub - trochę eklektyczna płyta, elektronika miesza się momentami z japońskimi rapsami i reggae w całkiem przyjemnej formie
[****** [The Drink] - The Drink [******]](https://www.youtube.com/watch?v=XNZpTvGTyIQ) /noise rock, art rock - zalinkuję jeszcze do mojego ulubionego kawałka, ale jest tylko na spotify niestety, to jest bardzo śmieszny projekt, o którym wypadałoby wspomnieć nieco więcej. jak widzicie zespół nazywa się osiem gwiazdek, choć tak naprawdę ponoć nazywa się GUINNESS (co jest skrótem od Generally Underwhelmed. Incognito. Niceties. Not Even Slightly Suggestive), ale prawa autorskie i takie tam, więc zostały gwiazdki (polecam wyszukiwanie o nich jakichkolwiek informacji, fajna zabawa). no i projekt ten jest takim manifestem tymczasowości, ich pierwszy album jest zarazem ostatnim, ale szczęśliwie ta pretensjonalność w odsłuchu zupełnie nie jest zauważalna. dobra płyta, wrzucam jednak bardziej jako ciekawostkę, gdybyście chcieli pobyć hipsterami i chwalić się kiedyś, że słuchacie zespołów, które niemalże nie istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

neoclassical & nu jazz
Nils Frahm - All Melody /minimalism, electronic
Poppy Ackroyd - Resolve /minimalism
Anenon - Tongue /post-minimalism, ambient, nu jazz
GoGo Penguin - A Humdrum Star /nu jazz, ambient, jazz rock

muzyka elektroniczna
Palmbomen II - Memories of Cindy /outsider house, vaporwave, ambient - wspomniane w tym wpisie
John Tejada - Dead Start Program /tech house
Wælder - Non Places /ambient techno, noise, glitch, post-industrial

rapsy
Black Panther the Album Music From and Inspired By /west coast hip hop, contemporary r&b
Maxo Kream - Punken /trap rap
CupkakKe - Ephorize /trap rap
Sylvan LaCue - Apologies in Advance /hip hop, jazz rap - bardzo mi się spodobał koncept na tę płytę - terapia grupowa, program dwunastu kroków, którego celem jest dojście do emocjonalnego spokoju i samozadowolenia, zmaganie się z własnymi demonami, Sylvan opowiada tu o rzeczach, które każdy z nas doskonale zna i z którymi się boryka, naprawdę terapeutyczny, ciekawy album

alternative rnb
SiR - November /neo soul, alternative r&b, downtempo - muzyka pościelowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rhye - Blood /sophisti-pop, smooth soul, alternative r&b
Rosalie. - Flashback /alternative r&b

artpop & dreampop & indiepop
Son Lux - Brighter Wounds /art pop, chamber pop
Cats of Transnistria - Opium /dreampop
Dreamgirl - Dreamgirl /indie pop, dreampop
Nadine - oh my /indie pop, jazz pop, sophisti-pop - ten album to takie leniwe popołudnie dla mnie
Wild Child - Expectations /indie pop

synthpop & electropop
De Lux - More Disco Songs About Love /synthpop, disco, dance punk, alternative dance - wspominałam tutaj
Porches - The House /synthpop, indietronica, sophisti-pop, electropop
Dunes - Dunes /synthpop, electropop - siostry z Dunes wydały świetny popowy album, nazwę wybrały jednak wyjątkowo niefortunnie, bo istnieje milion zespołów o tej samej nazwie, ciężko coś o nich znaleźć i last.fm fatalnie taguje dziewczyny :(
Negative Gemini - Bad Baby /chillwave, electropop, synthpop, ambient pop - epka, ale cudna, więc dodaję
Milk & Bone - Deception Bay /electropop, alternative r&b, synthpop
Madison Beer - As She Pleases /contemporary r&b, dance pop - bardziej radiowy pop, jednak epka niesamowicie mi podeszła, ogromny potencjał ma dziewczyna!

indie rock
The Wombats - Beautiful People Will Ruin Your Life /indie pop, pop rock - debiut The Wombats uwielbiam, ich kolejne dwie płyty okazały się totalną porażką, ale to jest popowe i słuchalne, zapętliła mi się ta płyta lekko i uważam, że jest całkiem fajna
Typhoon - Offerings /indie rock, indie pop, chamber pop, indie folk - więcej pisałam tu

indie folk
Jesse Marchant - Illusion of Love /indie folk, singer-songwriter - z folkiem mam problem, bo wszystko, co przesłuchałam w tym roku to takie smutne jęczenie, ale to śliczne jest

Uff, to chyba wszystko.
#muzyka #hyperparadisepoleca
  • 4