Wpis z mikrobloga

  • 0
@zeek kondensacyjny, Viessmann Jedno czy dwufunkcyjny potrzebujesz?
Jeśli dwu to zastanów się jeszcze czy z zasobnikiem czy bez
  • Odpowiedz
  • 0
@zeek wciąż Viessmann, moc dobierzesz z obliczeń energetycznych projektu domu
Raczej bezobsługowe, mój 5 lat bez żadnych niespodzianek. Serwisy co roku do przedłużania gwarancji.
Vaillant miałem u rodziców, też spoko ale dużo więcej miejsca zajmował i były problemy ze szczelnością układu C.O.
  • Odpowiedz
@JusTQL: do tej pory byl jakis duvale tradycyjny, ale po 10 latach padl wiec trzeba wymienic :P nakierowal bys mnie gdzie sie w taki piec najlepiej zaopatrzyc ? osobno kupic piec i osobno montaz ? czy piec z montazem ?
  • Odpowiedz
@JusTQL: do tej pory byl jakis duvale tradycyjny, ale po 10 latach padl wiec trzeba wymienic :P nakierowal bys mnie gdzie sie w taki piec najlepiej zaopatrzyc ? osobno kupic piec i osobno montaz ? czy piec z montazem ?
  • Odpowiedz
nieocieplony dom 220m2, bez planow ocieplania w najblizszej przyszlosci


@zeek: Jesteś pewien, że chcesz się ładować w gaz przy nieocieplonym budynku? Dobrze to przemyślałeś?
  • Odpowiedz
@zeek: Z mojego doświadczenia to Ci powiem, że gaz się bardzo dobrze sprawdza przy dobrze ocieplonym budynku i cienkich grzejnikach, szybko oddających ciepło - jeżeli dom nie spełnia któregoś z tych warunków, efektywniejsze (i tańsze) będzie paliwo stałe - ale to zawsze się wiąże z dodatkowym czasem który trzeba poświęcić na obsługę - dosypywanie czy czyszczenie. Zawsze coś za coś :)
  • Odpowiedz
@zeek: Z ciekawości, jakie rachunki teraz płacisz? Nie jestem pewien, czy ładowanie się w kondensacyjny w Twoim przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem - temperatura na powrocie przy kondensacyjnym powinna być jak najniższa, a przy grzejnikach żeliwnych zawsze będzie #!$%@? wysoka. Ale mogę się też mylić, doczytaj na ten temat.
  • Odpowiedz
@robertx: duze :P mam nadzieje ze nowy piec pozwoli na troche oszczednosci :P nie znam sie na temperaturach powrotu dlatego pytam. moze w takim wypadku lepiej tradycyjny ?
  • Odpowiedz
@zeek: Z tego co pamiętam, to raczej tradycyjny jeśli już - ale mówię, doczytaj sobie w necie sam bo ja ostatnio nie jestem w najlepszej formie, i mogło mi się coś #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale i tak na Twoim miejscu jeżeli szukasz realnej oszczędności, poszedłbym w kocioł na pelet - 5 minut na dosypanie peletu raz na dwa dni, i po sprawie - a oszczędności
  • Odpowiedz
@zeek: No niestety, czasami trzeba - gaz ma tą zaletę, że jest bezobsługowy, za to sporo droższy. Przedstaw swój problem na forum-ogrzewanie, albo forum muratordom, tylko napisz dokładnie tak jak tutaj ile m2, że nie ocieplony itd, to Ci jeszcze dokładny model podadzą :)
  • Odpowiedz
@zeek: kondensat... chcesz kupować tradycyjny jak już prawie ich nie ma? Tzn teoretycznie nie ma. Jaka część Polski? Polecam Vaillanta, Berette, Brotje, Junkers, Die Dietrich, Wolf. Tak na prawdę wszystkie powinny działać.
  • Odpowiedz
  • 0
@zeek to bierz kondensacyjny, cienkie grzejniki mają sens przy izolowanym domu. Do żeliwnych na pewno mata na ścianę do odbijania promieniowania do środka domu
  • Odpowiedz