Wpis z mikrobloga

@oink_oink: wielu użytkowników zgłasza, że nawet posiadając drugą warstwę bezpieczeństwa (np. wspomniane przez Ciebie 3D Sec) ich karty były obciążane. Problemem w tej sytuacji jest to, że doszło do "reautoryzacji" poprzednich transakcji - w większości tych z początku Lutego. Jak CB to zrobiło? Nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@oink_oink: do usług. CoinBase w naszym kraju jest raczej mało popularne jednak skała zjawiska sprawiła, że postanowiłem opublikować informacje. Tym bardziej, że jak to zwykle bywa z CB... winę za całą sytuację zrzucają na kogoś innego. W tym przypadku na VISĘ. Tutaj coś jednak nie pasuje bo problemem objęci są też użytkownicy kart MasterCarda
  • Odpowiedz
@BeCometA: Zgadza się coś jest nie tak. Patrzę rano na konto a tam 2 transakcje ze stycznia na tę samą kwotę wyszły z mojego konta po czym wróciły. Bank sobie zabrał prowizję od przewalutowania, straciłem na kursie oraz dostane prowizję za użycie karty za granicą. Miał ktoś podobny przypadek? Sprawa w banku została zarejestrowana, jednak wypierają się wszystkiego. Twierdzą, że mam subskrypcję karty ( kartę usunąłem 2 tyg temu), a i
  • Odpowiedz
@Kielux: usunąłeś kartę ale oni dalej ją mają zapisaną w bazie więc dokonali wstecznych reautoryzacji (lol). Śledzę ten wątek pomimo tego, że sam nie jestem poszkodowany więc jeżeli czegoś więcej bym sję dowiedział to mogę Cię zawołać :)
  • Odpowiedz
@BeCometA: właśnie chodzi o te wsteczne re-autoryzacje. Czy taka transakcja jest legalna? Oczywiście bank zaczynający się na M i kończący na M umywa ręce, radzi dogadać się z coinbase. :x
OK śledzę ten wątek, czekam na info :)
  • Odpowiedz
@BeCometA: a wiesz jak skutecznie "odpiąć" kartę? Nie chce aby w przyszłości miało miejsce takie zdarzenie. Dodam, że kartę usunąłem 2 tygodnie temu czyli przed wczorajszym zajściem, a nadal kase zdarło. WIem, że mają w bazie, ale czy to jeszcze "porusza" się w świetle prawa?
  • Odpowiedz
@BeCometA: Właśnie też tak myślałem, ale pani z banku mi napisała, że nie mogą takiej "blokady" zrobić, ani zastrzeganie karty też nic nie pomoże, bo ja przecież subskrybowałem kartę itp. Dziwna sytuacja
  • Odpowiedz
@Kielux: blokada w sensie zastrzeżenie - to miałem na myśli. Miałem krótki epizod w mBanku i jest możliwa tymczasowa blokada karty - w momencie kiedy bank wykryje włam na konto. W innych przypadkach tylko zastrzeżnie i wyrobienie nowej.

Podobnie ma sie sprawa z zablokowaniem funkcji zbliżeniowej (paypass/paywave) - chcesz blokady? Nie ma sprawy. Założymy. Chcesz ją zdjąć? Nie ma takiej opcji. Guzik prawda. Jest taka możliwość, tylko jest to kłopotliwe dla
  • Odpowiedz