Wpis z mikrobloga

Kontynuacja tej gierki.

24 letni Fryderyk XII. Cesarz Niemiec i Rosji i król Wielkiej Brytanii chyba nie może marzyć o większym imperium ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Imperium Hohenzollernów rozciąga się od brytyjskich kolonii w Ameryce Północnej i Południowej (Luizjana, część wschodniego wybrzeża i część Brazylii), dominuje w Europie (Wielka Brytania i Rosja pod unią personalną z Cesarstwem Niemieckim oraz buforowe księstwa Normandii i Burgundii) i kończy się na mroźnej, rosyjskiej Kołymie wraz z brytyjskimi przyczółkami w Australii i Papui Nowej - Gwinei.

Z większych osiągnięć narodu niemieckiego: regularne spuszczanie łomotu Wielkiej Porcie i muzułmanom w Azji Centralnej, rozwiązanie przestarzałego Świętego Cesarstwa Rzymskiego, zdławienie rewolucyjnych ruchów w Skandynawii. O dominacji nad światem nawet nie wspominam.

Zająłem się też odpowiednio kulturami w Cesarstwie. Szlezwik, wyspy na Bałtyku, część Litwy, większość Polski, Alzacja i Słowenia są niemieckie (małe rzeczy a cieszą xD lubię robić takie syfiaste gówna żeby potem skład narodowościowy ładnie wyglądał). Polacy żyją sobie grzecznie w Generalnym Gubernatorstwie i póki będą grzeczni to nie czeka ich dalsze wynaradawianie.

Protestantyzm to największa religia świata.

Myślę nad przerzuceniem sejwa do Victorii II, i wyścig kolonialny (musiałbym tylko ponaprawiać tę brzydką Afrykę).

Było sporo save scummingu żeby granice były znośne. Z nudów zjednoczyłem cheatami Persję i wyrosła na niezłą potęgę.

Imgur mi popsuł jakość screenów ale ciul już z tym. Widać chyba to co trzeba.

Kultury
Dynastie
Religie
#eu4
Pobierz przykrasprawa - Kontynuacja tej gierki.

24 letni Fryderyk XII. Cesarz Niemiec i Ro...
źródło: comment_olvyynfQpcxl6s58mpzzlcBySV0TO8av.jpg
  • 2