Wpis z mikrobloga

Mikri potrzebuję jakiegoś kleju by przykleić drobną plastikową obudowę na baterię cr2032 do płytki PCB. Co polecacie? Myślałem, żeby użyć silikonu zwykłego ale przeczytałem w internecie, że jest żrący i może korodować ze stykami.

Z ważnych cech: bardzo dobrze jakby była możliwość usunięcia kleju bez uszkadzania mechanicznie PCB i żeby nie zastygał po kilku sekundach jak popularny "klej na gorąco" (nie da się nim kleić szybko i precyzyjnie).

Na razie na jednej płytce użyłem uniwersalnego kleju polimerowego i sprawdza się przyzwoicie. Mimo napisu na etykiecie, że "da się go usunąć wyłącznie mechanicznie" można go przy drobnym wysiłku usunąć płynem do czyszczenia PCB tylko nie wiem jakie może mieć negatywne skutki w przyszłości.

Widziałem jeszcze, że ludzie polecali klej dekarski. Co o tym sądzicie?

#elektronika #diy #raspberrypi
  • 8
@Kryspin013: polimerowy brzmi spoko, on wydaje się bardzo obojętny dla różnych przedmiotów - klei się nim m.in. styropian. Kolejny plus za relatywnie łatwe usunięcie mechaniczne. Zastanowił bym się tylko jak z nakładaniem kleju, bo z instrukcji na opakowaniu pamiętam, że trzeba nałożyć klej na obie klejone części i chwilę poczekać (30-60 s) - jeżeli Tobie to nie przeszkadza, to ok :)
A co do kleju na gorąco, to sporo też zależy
A co do kleju na gorąco, to sporo też zależy od pistoletu, są takie lepsze co nie kapią na prawo i lewo..


@Visher: Wiem, ale nie mam takiego. Jakby udało mi się wyrwać jakiś spoko tanio używany to pewnie bym to wykorzystał.

Btw taki protip bo może się kiedyś przyda. Zauważyłem, że płyn do PCB sprawia, że niesamowicie łatwo oderwać klej na gorąco od każdej powierzchni.

@Pienio69: Możesz coś więcej
@Kryspin013: Ze składem musisz się sam zapoznać i stwierdzić czy będzie obojętne czy nie. Klej montazowy i ten do luster często można kupić w małych tubkach - po 8-10zł, zerknij na stronę Castoramy