Wpis z mikrobloga

@eth0: Mikrotiki też mam, ale dla testu dałem coś tańszego i mocniejszego.
@brokenik: Dziękuję za anteny!
Od kilku miesięcy szukam okazji i prawdopodobnie tą wiosną spopolaryzuje się na wsi by wybić Tmobile z rytmu i aby po uwolnieniu większej ilości kanałów na rzecz światłowodów Airmax nie był w stanie ludzi oszukiwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@swiezo_zmielona_kawusia: żeby na GSM nie bulić, mieć niskie opuźnienia, brak limitu i przyzwoite przepustowości.
Każdy rolnik będzie miał własny węzeł i serwer do zarządzania różnymi urządzeniami w tej sieci (przykładowo pogoda na adres Email, lub alarm gdy zwierzyna zacznie pole deptać) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majsterV2:
Takie podejście chwalić, poświęcasz swoje środki i czas, aby inni mieli lepiej. Swoją drogą mój znajomy tak amatorsko zaczynał z sieciami w moim mieście, początkowo kilka nadajników i trzech klientów na krzyż, a dziś ma sieć na światłowodach, konkurencja dawno się wypaliła, a klientów wciąż przybywa. Jak zaczynał to mu stawiałem gateway i to była dla mnie świetna przygoda.
  • Odpowiedz
@eth0: Ta sieć jest zdecentralizowana, ogólnie kolegę bardzo interesują drony w rolnictwie więc łącze na niskim pingu do mojego superkomputera będzie dla nas wybawieniem.
  • Odpowiedz