Wpis z mikrobloga

Coś się pozmieniało w doręczeniu przesyłek poleconych z Chin?
Dzisiaj dwie przesyłki polecone znalazłem w skrzynce, status na stronie poczty polskiej - doręczono.
Dwa dni temu @bydlaku470 pisał we wpisie, że na poczcie go poinformowano, że obecnie przesyłki rejestrowane z Chin są w Polsce traktowane jako zwykłe, a ja mu wmawiałem, że go ściemnia kobieta na poczcie.
@Andczej @cebula_online wiecie o co biega?
#banggood #gearbest #aliexpress
  • 36
  • Odpowiedz
@wojszu: dzisiaj ta paczka znalazła się w mojej skrzynce. dziwne co? ogólnie chyba jest tak jak mi powiedzieli, że te paczki co mają status polecone z chin to oni je traktują jak zwykłe przesyłki i wrzucają do skrzynki. mimo wszystko to mnie zdziwiło że nawet na poczcie upierali się że moją paczkę wrzucili do skrzynki, status dostarczona a ja nic nie dostałem. dopiero dzisiaj była w skrzynce.
  • Odpowiedz
@wojszu: u mnie był listonosz wczoraj i przedwczoraj z paczkami poleconymi z Chin i do każdej chciał normalnie pokwitowanie odbioru. Jeszcze się przyczepił, że musi być też imię bo tylko nazwiskiem się podpisałem.
  • Odpowiedz
@cebula_online
@AliPaczka
@wojszu
Trzeba isc na poczte i zrobic gownoburze ze paczka ma status doreczona a jej nie mamy. Prosba o rozmowe z kierownikiem tego burdla i prosba o wyjasnienie plus papier z podpisem osoby ktora to odebrala bo sam osobiscie adresat tego nie podpisal ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@leszek_SK: jak widać, więcej osób tak ma, przypuszczam, że poczta jest kryta. Może jakieś rozporządzenie czy coś wyszło.
Jeżeli to legal a nie lenistwo listonoszy, to będzie problem ze składaniem reklamacji, a jak jeszcze dodamy do tego, że nie każdy listonosz jest uczciwy.
  • Odpowiedz
@AliPaczka: @cebula_online: napiszę jeszcze raz mniej więcej o co chodzi, gdyby była potrzeba to jestem chętny napisać na priv konkretną wiadomość od początku. między innymi chodzi o to że 1) na emonitoringu paczka ma status poleconej - w placówce poczty mówią, że te przesyłki z chin, co mają status poleconej, to u nas w PL są traktowane jak zwykłe i dlatego wrzucają do skrzynki, nie doręczają do rąk własnych mimo
  • Odpowiedz
@leszek_SK: 2 dni temu paczka miała status doręczonej, na poczcie powiedzieli mi że u nich paczka polecona z chin to jest zwykła paczka, którą listonosz wrzuca do skrzynki. niestety u mnie tej paczki w skrzynce nie było mimo statusu doręczonej. dopiero dzisiaj, czyli po 2 dniach paczka finalnie znalazła się w skrzynce. magia?? czary??
  • Odpowiedz